חדרה: רב התפרע ונעצר עם תלמידיו

לבית ספר דתי לבנות בחדרה הגיע הבוקר רב, תושב המרכז, מלווה בכמה מתלמידיו. הם ניסו למנוע את כניסת התלמידות למקום, וגרמו נזק לרכוש. הרקע לאירוע – סכסוך בין התוקפים לעירייה, על רקע בעלות המבנה. הרב ושלושה מהתלמידים נלקחו לחקירה

רב ניסה למנוע כניסת תלמידות לביה"ס. אילו (רויטרס)

שוטרים מתחנת חדרה הוזעקו הבוקר לבית ספר דתי לבנות בעיר, לאחר שרב מאזור המרכז הגיע למקום יחד עם כמה מתלמידיו, וניסה לשבש את פתיחת שנת הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב, דרש שבית הספר לא ייפתח את שעריו ושהבנות לא יגיעו ליום הלימודים. יחד עם תלמידיו, הם ניסו למנוע בכוח את כניסת התלמידות למבנה, וגרמו נזק לרכוש במקום. הרקע לאירוע - ככל הנראה סכסוך בין הרב לעירייה והמועצה הדתית, על רקע בעלות מבנה בית הספר.

הרב המתפרע ושלושה מתלמידיו נלקחו לחקירה. כוח משטרתי הוצב במקום כדי להבטיח שיום הלימודים הראשון בבית הספר לבנות, יימשך כסדרו.

2 מיליון תלמידים

כשני מיליון ילדים הגיעו הבוקר לבתי הספר והגנים ברחבי הארץ, עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ג. בין התלמידים, מגיעים לראשונה למוסדות החינוך 145 אלף ילדים נרגשים שיתחילו את לימודיהם בכיתה א'.

בשנת הלימודים הקרובה נרשם גידול של 2.8% במספר התלמידים. 1,582,000 תלמידים מגיעים לכיתות בעוד ש-423,000 ילדים פותחים את השנה בגנים. בישראל יפעלו השנה 4,528 מוסדות חינוך בהם 62,955 כיתות. 141,085 עובדי הוראה יפעילו את הגנים ובתי הספר.

הנושא המרכזי בו תעסוק השנה מערכת החינוך היא לימוד מנהיגותם של ראשי הממשלה לשעבר, דוד בן גוריון ומנחם בגין. בשנת הלימודים הקרובה יצוינו 100 שנה להולדת מנחם בגין ו-40 שנה למותו של דוד בן גוריון.

שר החינוך גדעון סער, הסביר את בחירת הנושא השנתי: "העיסוק של התלמידים בחזונם ובפעילותם של שניים מגדולי המנהיגים של מדינת ישראל יאפשר היכרות מעמיקה עם אישים שהטביעו חותם על אופייה ודמותה של מדינת ישראל כמו גם עם אירועים היסטוריים בחיי מדינת ישראל".

"זו הזדמנות טובה עבור התלמידים ללמוד על ההיסטוריה של מדינת ישראל, ועל מנהיגות. התלמידים ילמדו על ההחלטות המשמעותיות שקיבלו מנהיגים אלה תוך הכרת מורכבות ההחלטות, שיקול הדעת ומערכת הערכים שהנחתה אותם", הוסיף סער.

בשנת הלימודים הקרובה כ-270 אלף ילדים יזכו לחינוך חינם, מתוך 317 אלף ילדים בני שנתון זה, זאת בעקבות החלטת הממשלה על נתינת חינוך חינם לילדים בגילאי 3-4. במשרד החינוך מעריכים, כי לאור קצב היישום המהיר בשנת הלימודים הקרובה, היישום המלא של התכנית יתבצע על פני שנתיים ולא שלוש שנים, כפי שקבעה החלטת הממשלה.