סוכל פיגוע פלילי גדול באשדוד

לעבריינים אין גבולות בניסיון להסתיר את מעשיהם, גם אם זה מסכן את בני משפחתם: כשחבר בכנופייה בא לאסוף מטען שהסליק בפארק, הוא השתמש בעגלה ובה בנו התינוק כדי להסוות את מעשיו. המשטרה איתרה אותו ואת המטען - וכך נמנע פיגוע פלילי

הפשע ממשיך להשתולל - אך הפעם השוטרים הקדימו את העבריינים: היום (חמישי) הותר לפרסום כי שוטרי מרחב לכיש סיכלו בתחילת השבוע מסירת מטען חבלה רב עוצמה שיועד להתפוצץ במהלך אותו היום באשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גבר כבן 39 נעצר בחשד שהחביא את המטען בשיח בפארק הלאומי באשקלון, והגיע לאסוף אותו למחרת בליווי בת זוגו - וגם בנו התינוק שהיה עימו בעגלה. זאת כדי להסוות את מטרת הנסיעה כטיול משפחתי. את האקדח הוא ניסה להחביא בתקרה של חדר מדרגות, ובהמשך המשטרה תיעדה שני עבריינים אחרים לוקחים את האקדח. בהמשך, נעצרו גם שני מקבלי המטען באשדוד.

האקדח שנמצא ברשות העבריין (דוברות מרחב לכיש)

החשוד המרכזי בפרשה מכונה "המהנדס של הדרום", והוא חשוד במעורבות בשורה של מעשים פליליים והכנת מטענים. מעצרם של השלושה הוארך ומחר צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש נגדם כתבי אישום.

מקרה זה מצטרף לשני מקרי סיכול נוספים שאירעו בחודשיים האחרונים בהם תפסו בלשים בשני מקרים שונים אקדח מוסלק ורימון הלם שיועדו להפעלה ושימוש בידי גורמים עבריינים. במשטרה אומרים כי הרקע למקרים הללו הוא מאבקי שליטה בין ארגוני פשיעה באזור, באמצעות כנופיות מקומיות באשדוד העוסקות בתחום ההלוואות בשוק האפור, מחזור בקבוקים והימורים.

"בפעילות יוצאת דופן של המחוז הדרומי וימ"ר לכיש עצרנו את העבריינים עם מטעני החבלה וחומרי הנפץ דקות ספורות לפני התרחשות האירוע, פסע לפני פגיעה נוספת בחיי אדם ואף בחפים מפשע", אמר מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי. "מדובר בהישג מרשים וצעד חשוב נוסף ומשמעותי במאבק בפשיעה החמורה ופועל יוצא של המדיניות שלנו לפעול בראש ובראשונה לסיכול ומניעה של אירועים אלו".