האזנות הסתר חשפו: "לקוקאין מקולומביה יש טעם מוזר של קינמון"

רשת של סוחרי סמים שפעלה באום אל-פחם נתקלה בבעיה יוצאת דופן: הסמים שאותם הבריחו לארץ הגיעו עם טעם לוואי כלשהו, והם נאלצו להזעיק לארץ מומחה מקולומביה כדי לסדר את הבעיה. הפרשה נחשפה בעקבות האזנות הסתר של המשטרה לחברי הרשת. כך נשמעו השיחות בין הסוחרים ללקוחות – שהביאו לחשיפת המעבדות והחשודים

דרך מעבדת סמים באום אל-פחם, עברו בשנים האחרונות לטענת המשטרה, קילוגרמים רבים של קוקאין. היחידה המרכזית של מרחב לכיש האזינה בסתר לחברי רשת הסמים, ונחשפה לבעיה ייחודית של הסוחרים. הלקוחות התלוננו שלסמים יש טעם לוואי, חלק אחר התלונן על טעם של קינמון שהוכנס לסמים ככל הנראה על מנת להקשות על כלבי הגישוש לזהות את הסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמה מהקלטות הסתר הגיעו לידי חדשות 2, ובהן מתועד הסכסוך בין הסוחרים על רקע התלונות. "הדלקנו אותו (את הסם) - ויצא ריח שרוף", מספר הלקוח בכעס לסוחר. "יש לו ריח מתוק של קינמון". הסוחר הזועם משיב: "עזוב שיש לו ריח של קינמון, מה הקשר? מה האיכות שלו? זה מה שחשוב".

אבל לסוחרים הייתה בעיה נוספת. חלק מהסמים, כידוע, מוברחים לארץ באמצעות בלדרים, אלה בולעים את הסם בדרום אמריקה ופולטים אותו בארץ. הסם הוברח, שיטת ההברחה צלחה - אבל הלקוחות באו בטענות. לכן, הזמינו חברי הרשת לארץ את אנטוניו ניירה, קולומביאני, מומחה לתיקון סמים.

ניירה נעצר יחד עם עוד ארבעה חשודים מרכזיים בפרשה, והם מיוצגים בידי עורכי הדין אבי עמירם, תמי אולמן וחיים אוחנה. הם טוענים כי בפשיטת המשטרה נתפסו רק 700 גרם של קוקאין. לדבריהם, לעובדות כתב האישום המייחסות לנאשמים - ייבוא של קילוגרמים רבים של סמים - אין אחיזה במציאות.