המשטרה עצרה את קרובת משפחתו של שושן ברבי

חקירת הדריסה הקטלנית בנתניה בסוף השבוע שעבר נמשכת במרץ. הערב עצרו השוטרים את קרובת משפחתו של החשוד המרכזי בדריסה בחשד שידעה היכן הסתתר ואף סייעה לו לשהות בבניין שבבעלותה

התפתחות נוספת בחקירת אירוע דריסת והפקרת שלוש הנשים בסוף השבוע שעבר בנתניה. המשטרה עצרה הערב את קרובת משפחתו של שושן ברבי, החשוד המרכזי בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קרובת המשפחה מחזיקה בבעלות על הבניין שבו הסתתר ברבי מאז המקרה. ובעלה מוחזק אף הוא במעצר. במשטרה חושדים שהיא ידעה היכן מסתתר ברבי, ואף סייעה לו לשהות במקום כשהביאה לו אוכל ומצרכים.
כעת נמצאת קרובת המשפחה בחקירה בתחנת המשטרה של מרחב השרון בכפר סבא ותצטרך למסור את גרסתה לצוות חקירה מיוחד שמטפל בתיק.

"יש בורא עולם והוא משלם"

היום אמרה גיסתו של ברבי ואחותה של ניצה ברבי לחדשות 2 כי בני משפחתה לא מודאגים. "אם זה היה רצח היינו מתביישים, אך זה דבר שיכול לקרות ברגע אחד. ואם מישהו עשה את זה במכוון, לא משנה מי יש בורא עולם והוא משלם. אנחנו אנשים שמאמינים".

ממשטרת מרחב השרון נמסר כי החקירה בתיק נמשכת כל העת ונמצאת בעיצומה. עד כה נעצרו מספר אנשים בנוסף לשלושה עליהם פורסם, וצפויות פעולות חקירה נוספות.

 

מוקדם יותר האריך בית משפט השלום בפתח תקווה בשישה ימים מעצרו של יוחאי גליקסמן, החשוד בעבירת הריגה עדות שקר, שיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר מעשה בפרשת תאונת הפגע וברח בנתניה. בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו.

"אני חף מפשע", אמר גליקסמן בפתח הדיון בבית המשפט. במהלך הארכת המעצר הוא ציין כי הוא חושש מעימות עם שושן ברבי, החשוד המרכזי בדריסה. המשטרה דווקא טענה לראשונה כי הם חושדים שגליקסמן דווקא היה ברכב בשעת התאונה. נציג המשטרה בדיון טען: "יש בדיקה שמעלה שהאליבי שנתן לנו אינו נכון. זהו חשד שייצטרך להיבדק".

אחר הצהריים הורה בית המשפט להאריך בשבעה ימים גם את מעצרו של אורן חנונה, ששהה ברכב הפוגע בזמן התאונה. אחרי הארכת מעצרו - הותר שמו לפרסום. עו"ד יזהר קונפורטי, המייצג את חנונה מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט: "למרות שהתאונה מצערת, אין למרשי שום קשר לאירוע. המשטרה עוצרת את כל מי שמכיר את ברבי. הוא שכיר של ברבי ויש לו אליבי - הוא היה עם אשתו בליל התאונה".

אתמול פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי לטענת המשטרה נמצאה הוכחה חד-משמעית לכך שברבי נהג ברכב הפוגע בזמן התאונה. לדברי השוטרים, מדובר בראייה חותכת שלא ניתן לסתור אותה, ובזכותה אפשר לראות ולהבין בדיוק מי נהג באאודי השחורה באותו הלילה. לא מדובר בדגימת DNA ולא בעדות מאנשים בשטח.

החוקרים בצוות החקירה המיוחד במשטרת מרחב השרון, מחכים לעמת את ברבי עם הראייה ולראות האם גם אז הוא ימשיך לדבוק בגרסתו.

"זה יותר כואב לי מכל דבר בעולם"

שלשום האריך בית המשפט את מעצרו של ברבי ב-10 ימים. "זה יותר כואב לי מכל דבר בעולם. חבל שזה קרה, למרות שזה קרה עם האוטו שלי. הלוואי שלא ידעו צער בחיים יותר", אמר ברבי בדיון.

ברבי, שנתפס במקום המחבוא בנתניה לאחר שלושה ימים, המשיך להכחיש את החשדות הכבדים המיוחסים לו בתוקף. "המשטרה תביא את הנהג ואתם תראיינו אותו עוד", אמר לעיתונאים והוסיף: "אני סומך על המשטרה שתעשה את העבודה שלה".