תיעוד: מטפלת מתעללת בקשיש ניצול שואה

בת שחששה שאביה החולה סובל מהתעללות על ידי המטפלת שלו, התקינה מצלמה נסתרת בביתו וגילתה את הנורא מכל: הוא תועד מוכה על ידה נמרצות, מבלי יכולת להתגונן. "אם לא היינו רואים זאת, אבא שלי היה מת", היא אומרת לחדשות 2. כך תועדה ההתעללות

שוב, המצלמה הנסתרת מספקת תיעוד מזעזע של התעללות בקשיש. משפחתו של ניצול שואה בן 84שהתקינה מצלמה בביתו, לאחר שחששה כי הוא עובר התעללות מצד המטפלת שלו, נחרדה לגלות אתמול את אשר עובר הקשיש החולה: בעיטות, סטירות ומכות ללא הרף. התמונות הגיעו לידי מערכת "שש עם עודד בן עמי", ואנו מפרסמים אותן כאן לראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בתקופה האחרונה שמנו לב שאבא שלי לא כל כך אוהב אותה", משחזרת היום בתו של הקשיש את החשש הראשוני שעלה. "בכל פעם שהיא הייתה נוסעת לחופש, הוא היה אומר לנו שהוא רוצה שניקח אותו הביתה. חשבנו שזה חלק מהמחלה שלו".

"לפי כחודש גילינו כמה כתמים על גופו - וחשבנו שזה בגלל הכדורים שהוא לוקח", ממשיכה הבת. "אבל אתמול פתחנו את המצלמה - ובעלי צעק לי לבוא לראות כיצד המטפלת מתעללת באבא שלי. הוא אמר לי שהוא מפטר אותה על המקום".

לדברי הבת, כשהראו למטפלת את התמונות היא לא הבינה מה אנחנו רוצים ממנה. "קראנו למשטרה והשוטרים אמרו שהם עצמם לא נתקלו בסוג כזה של התעללות", היא אומרת. "אם לא היינו רואים את זה, אבא שלי, שהוא ניצול שואה, היה מת יום אחד. ראינו תמונות כאלה בעבר - אבל לא האמנו שזה יקרה אצלנו".