חשד: החזירו לכביש רכבים לא תקינים

המשטרה עצרה שני סוחרי רכב שעל פי החשד החזירו לכביש מאות כלי רכב לא תקינים לאחר שהוכרזו כ"אובדן להלכה". המשטרה חילטה 30 כלי רכב שנתפסו בחניון ובמוסך שמפעילים השניים באזור חיפה. בנוסף נתפס גם סכום של מאות אלפי שקלים שהתקבל ככל הנראה מפעילותם

יחידת אתגר של המשטרה עצרה שני סוחרי רכב ובעלי מוסך בשנות ה-40 לחייהם בחשד שלא תיקנו כראוי רכבים המוגדרים כ"אובדן להלכה" והחזירו אותם לכביש - ובכך סיכנו את חייהם של הנוסעים.

מחקירת המשטרה עולה כי השניים, תושבי בסמת טבעון קיבלו רכבים שעברו תאונות קשות, כמעט במצב של "טוטאל לוס", כאלה שהוחלט לבסוף לא להשביתם לחלוטין. על פי החשד, השניים לא שיפצו את הרכבים כראוי והצליחו לעקוף את החובה לדווח על התיקון ולשנות בעלות על הרכב, באמצעות סיוע של פקידה בסניף דואר מקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים חשודים כי בשנים האחרונות החזירו לכביש מאות מכוניות לא תקינות ושלא נבדקו. בפשיטה שערכה היום המשטרה על המקום נעצרו השניים. בנוסף, נעצרה גם פקידת הדואר החשודה ששיתפה איתם על פי החשד פעולה.

בנוסף חילטה המשטרה 30 כלי רכב שהיו במצב דומה ונתפסו בחניון ובמוסך שמפעילים השניים באזור חיפה. בנוסף נתפס גם סכום של מאות אלפי שקלים שהתקבל ככל הנראה מהפעילות שלהם.

 8 בני משפחת אטיאס נהרגו בתאונה

נסיעה ברכב שאינו תקין עלולה לגבות חיי אדם. בחודש יוני פורסם כי רכב המיצובישי גרנדיס שבו נהרגו שמונת בני משפחת אטיאס סמוך לטבריה עבר תאונה קשה כשהיה רשום תחת בעלים אחרים, אלא שבמקום להוריד אותו מהכביש - הוא הורכב מחדש ונמכר למשפחת אטיאס.

הפגיעה הקשה שספג הרכב אילצה את חברת הביטוח לקבוע שהרכב במצב של אובדן להלכה, שמשמעותו כמעט אובדן מוחלט. במצב מסוג זה, מחויב הבעלים להפקיד את רישיונו במשרד הרישוי, ולשלוח את שרידיו לפירוק. אבל אז התברר כי הרכב ההרוס לא באמת ירד מהכביש. סוחר רכב רכש אותו מהבעלים, שיפץ אותו ומכר אותו למשפחת אטיאס.