עדויות חדשות מהלינץ' בי-ם: שוטר סיור הגיע למקום דקות לפני האירוע, צפה במתרחש - ועזב את הזירה

האם הלינץ' בכיכר ציון יכול היה להימנע? לטענת עד ראייה שהיה במקום, שוטר סיור הגיע לזירה וצפה בצעירים משתוללים בכיכר ציון, דקות לפני האירוע האלים. השוטר בחר שלא להתערב בנעשה ועזב את המקום מבלי להזעיק כוחות נוספים. "זה לא הזיז לו, הוא בחר שלא להתערב", ציין עד הראייה

עדויות חדשות: התנהלות משטרתית לקויה (חדשות 2)

עדויות חדשות מפרשת תקיפת הצעיר הערבי בכיכר ציון מצביעות על התנהלות לקויה של משטרת ישראל: העיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי למוקד המשטרה הגיעו דיווחים על המתרחש כ-40 דקות לפני תחילת האירוע האלים. לטענת עד ראייה שהיה במקום, שוטר סיור שהוזעק לזירה צפה בצעירים משתוללים בכיכר, אך עזב את המקום דקות לפי הכאת הצעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוחמד, אחד מעדי הראייה העובד סמוך לכיכר החתולות, טוען כי צלצל למוקד 100 של המשטרה ודיווח על תחילת האירוע. לאחר מספר דקות הגיע למקום שוטר סיור רכוב על אופנוע שצפה בצעירים רודפים אחרי ערבים אך השוטר בחר שלא להתערב.

"השוטר הגיע בדיוק כשהנערים החלו לצעוק 'מוות לערבים', הוא היה ממש בתוך הבלגן, שמע את הקללות, ראה איך רודפים אחר ערבים ומרביצים להם, אבל זה לא הזיז לו. הוא החליט לא להתערב וגם לא ביקש לשלוח צוותים נוספים למקום", ציין עד הראייה.

גורמים במשטרת ירושלים מסרו לעיתון "מעריב כי למקום אכן הגיע סייר משטרה לאחר קבלת התלונה במוקד. לדבריו ביצע הסייר סריקה והובהר כי חלק מהנערים התפזרו וחלק הגיעו לכיכר ציון.

רה"מ נתניהו: זוהי לא דרכנו, מגנים בכל תוקף את האירוע

אמש נעצרה צעירה בת 17 על ידי המשטרה בחשד למעורבות בתקיפת הצעיר הערבי. היא תובא מחר לבית משפט השלום בעיר לדיון בהארכת מעצרה. עד כה נעצרו שמונה בני אדם בחשד למעורבות באירוע. אתמול , הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה לאירוע האלים. בשיחה עם מנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, שם מאושפז הצעיר הערבי שהותקף, אמר נתניהו: "זוהי לא דרכנו וזו לא דרכם של יהודים וישראלים. אנו מגנים בכל פה ופועלים נגד התופעות הללו".

במקביל, האריך בית משפט השלום בירושלים בשישה ימים את מעצרם של שלושה מהחשודים בתקיפת הנער. אתמול, במהלך הדיון בעניינו, אמר אחד החשודים בן 14: "הוא קילל את אמא שלי וקיבל את הבעיטה שלו. אם הייתי יכול הייתי הורג אותו".

בתגובה לדברים הללו אמר עורך דינו איציק בם: "הנער סובל מבעיות פסיכיאטריות. העובדה שדחפו לו מיקרופון וביקשו את תגובתו לא מצביעה על חכמה יתרה".