ברבי בבית המשפט: "כואב לי יותר מכל דבר בעולם"

שושן ברבי החשוד בדריסתן למוות של שלוש נשים ובהפקרתן הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפ"ת. "אני משתתף בצער המשפחה והלוואי שלא ידעו צער", אמר. "חבל שזה קרה ברכב שלי ואתם עוד תראיינו את הנהג"

"זה יותר כואב לי מכול דבר בעולם" - כך אומר היום שושן ברבי, החשוד המרכזי בדריסתן למוות של שלוש נשים בתאונת הפגע וברח הקטלנית בנתניה בסוף השבוע האחרון. בית המשפט האריך את מעצרו ב-10 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם תחילת הדיון אמר ברבי כי הוא משתתף בצערן של המשפחות: "חבל שזה קרה, למרות שזה קרה עם האוטו שלי. זה יותר כואב לי מכול דבר בעולם. והלוואי שלא ידעו צער בחיים יותר".

ברבי, שנתפס במקום המחבוא בנתניה לאחר שלושה ימים, המשיך להכחיש את החשדות הכבדים המיוחסים לו בתוקף. "המשטרה תביא את הנהג ואתם תראיינו אותו עוד", אמר לעיתונאים והוסיף: "אני סומך על המשטרה שתעשה את העבודה שלה".

בית המשפט האריך את מעצרו של ברבי ב-10 ימים, בעוד במשטרה ביקשו להשאירו מאחורי סורג ובריח במשך 13 ימים בשל מסוכנות לציבור, שיבוש מהלכי חקירה, והימלטות מהדין. סעיפי האישום המיוחסים לו: הריגה, הפקרה אחר פגיעה, החזקה/שימוש בסמים לצריכה עצמית, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה.

מידע מודיעיני מאילת

גורמים במשטרה אישרו כי המידע המודיעיני שהוביל לתפיסתו אמש של שושן ברבי בנתניה הגיע מתחנת המשטרה באילת. לפי הגורמים, המידע שהתקבל היה קריטי לתפיסתו של ברבי שהצליח להתחמק מכוחות הביטחון במשך שלושה ימים.

"התפיסה שלו הייתה חשובה, אבל את 72 השעות השקענו לא רק בניסיונות לתפוס אותו אלא בעיקר בהוכחת הנהיגה, ובהוכחת הנהיגה תחת אלכוהול", אמר הבוקר נצ"מ אילן מור, ממלא מקום מפקד משטרת מרחב שרון בריאיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל והדגיש: "את ההפקרה לא היינו צריכים להוכיח - את זה כל המדינה ראתה".

נצ"מ מור סיפר על מבצע לכידתו של ברבי, שכלל כוחות גדולים במיוחד. "על פי הערכות מצב שקיימנו, והיכרות עם האופי האלים של החשוד, לא פסלנו את האפשרות שיהיה חמוש. בדיעבד הוא לא היה חמוש. הוא קפץ מהחלון מגובה שאדם ממוצע לא היה עושה את זה, זה רק מוכיח את הלהיטות שלו להימלט מהחוק. לא היה לו שום סיכוי לברוח מהטבעת של השוטרים".

כמו כן התייחס נצ"מ מור לחשד כי ברבי פגע בקורבנות כשהיה בגילופין: "בעבירה של נהיגה בשכרות עלינו להביא ראיות לכאורה שהדורס נהג תחת ההשפעה, והראיות האלה נמצאות בידינו, גם ראיות מעבדה מתוך הרכב. לפי כמויות האלכוהול שהיו ברכב - שני אנשים ויותר יכלו לשתות בלי שום בעיה".

נתפס לאחר 72 שעות

אמש, בתום שלושה ימים של מצוד, נלכד ברבי לאחר שכחמישים שוטרים ממרחב השרון צרו עליו במחסן גרוטאות השייך למשפחתו באזור התעשייה של נתניה. כשהבחין בכוחות ניסה ברבי להימלט וקפץ מהקומה השלישית במבנה, מה שגרם לפציעה קלה בידו.

עם הגיעו לתחנת המשטרה בכפר סבא הכחיש ברבי את החשדות שלפיהם נהג ברכב הפוגע. יחד עם ברבי נעצרו שני בני אדם נוספים, החשודים שסייעו לו להסתתר.

המבצע לעצירתו של עצירתו של שושן ברבי החל אתמול בשעות הצהריים, אז הגיע למשטרה מידע מודיעיני לפיו ברבי מבצע שיחות טלפון ממשרד של קרוב משפחתו בו הוא מסתתר באזור התעשייה בנתניה. כוחות גדולים של המשטרה הוזעקו למקום בעקבות המידע המודיעיני והחלו לכתר את המבנה. כוחות משטרה נכנסו למבנה ועלו לקומה השנייה שם נתקלו בדלת כבדה נעולה.

אז ככל הנראה, הבחין בברבי בכוחות המשטרה שצרים עליו והחליט לנפץ את אחד החלונות ולקפוץ מהקומה השנייה. כתוצאה מהנפילה נפצע ברבי באורח קל. כוח הפריצה המשטרתי נכנס לחדר בו שהה ברבי אך מצא אותו ריק.

השוטרים המשיכו לסרוק את המתחם ומצאו את החשוד בדריסה כשהוא שוכב פצוע ומותש בין מדפים במחסן של אולם חתונות. כמה דקות מאוחר יותר כבר היה ברבי בחדר החקירות של משטרת מרחב השרון. שם הוא הכחיש כי הוא נהג ברכב האאודי שדרס למוות את שלוש הנשים, אלכסנדרה רובינוב, בת דודתה סבטלנה יגודייב ובתה שושנה. במשטרה מקווים כי דגימות הדנ"א שנלקחו ממכוניתו של ברבי מיד לאחר התאונה, יוכיחו כי הוא נהג ברכב ואף היה תחת השפעת אלכוהול.


מיפוי מודיעיני סייע ללכידה

המידע המודיעיני שחשף את מיקומו של ברבי הגיע בעקבות מיפוי שערכה המשטרה לבני משפחתו וחבריו של העבריין שנלכד. במקביל נערכו פשיטות על בתים של מקורביו והושמו האזנות על מכשירים ניידים רבים. במשטרה המתינו לטעות של ברבי, שאכן הגיעה אתמול לאחר שהוא ביצע שיחות טלפון ממשרד של קרוב משפחתו באזור התעשייה בנתניה.

במשטרה חושדים כי ניצה ברבי, אשתו של החשוד, שהתה עימו במקום מחבואו לפני שהגיעה לחדר המיון בבית החולים "לניאדו" בטענה שהיא כורעת ללדת. גורם בכיר במשטרה המעורה בפרטי החקירה, סיפר כי מצבה המשפטי של ברבי קשה מאוד, משום שהיא מוגדרת כ"מוח" מאחורי בריחתו של בעלה שושן. "אחרי התאונה הוא הגיע אליה והם תיאמו גרסאות", אמר הקצין הבכיר, שהוסיף כי ברבי הייתה זו שהפעילה לחץ על יוחאי גליקסמן להגיע לתחנת המשטרה ולהסגיר עצמו.

שושן ברבי נתפס: סיקור מיוחד

הדורס ברבי נעצר בבניין בנתניה

צפו: כאן נתפס שושן ברבי

קצין המשטרה: "הוא לא התנגד - לא היה לו סיכוי"

המשפחות: מקוות שעכשיו ייעשה צדק