החשודים בלינץ בי-ם: 5 נערים

התפתחות בחקירת תקיפת הצעיר הערבי שהוכה בכיכר ציון בירושלים: המשטרה עצרה חשוד נוסף בן 15 בחשד למעורבות בתקיפה. בין חמשת החשודים שנעצרו עד כה: נערה בת 15. הצעיר שהותקף עדיין בביה"ח ואינו זוכר דבר

חמישה חשודים נעצרו עד כה בחשד למעורבות בתקיפה של צעיר ערבי בליל חמישי בכיכר ציון בירושלים, כשה"מבוגר" שבהם בן 19 בלבד. הערב נעצר חשוד חמישי בפרשה, נער בן 15 שחשוד שהכה יחד עם ארבעה נוספים את הצעיר. במקביל, מנסים החקורים להבין מג'מאל ג'ולאני בן ה-17 שהותקף את מה שאירע. ג'ולאני, שעדיין מתאושש בבית החולים, אמנם התעורר אבל לא זוכר דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הביאו שוטרי צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב ציון למעצרם של שלושה חשודים נוספים, נערה בת 15 ושני נערים בני 13 ו-17. מעצרו של בן ה-13 הוארך עד מחר בעוד שני החשודים הנוספים יובאו לדיון מחר בבית משפט השלום בבירה. גורמים המקורבים לחקירה מסרו כי את המידע על המעורבים החדשים בפרשה מסר ככל הנראה החשוד בן ה-19, שמעצרו הוארך בארבעה ימים.

עו"ד עטרי אמר לחדשות 2 באינטרנט לפני כניסתו לדיון, כי מרשו כלל לא נכח במקום בו אירעה התקיפה - וכי ישנן דרכים בהן ניתן להוכיח זאת. "ניתן לאשר זאת בחקירה פשוטה, ולאכן את מקום הפלאפון שלו בזמן האירוע", הדגיש עטרי.

"הצעיר היה בשלב מוקדם יותר באזור, והיה נוכח בקטטה אחרת - אך הוא הפריד בין הניצים", הבהיר עו"ד עטרי. אמש עצרה המשטרה את הצעיר בחשד שלקח חלק בלינץ' שביצעו יהודים בצעירים ערבים. מהמשטרה נמסר כי הם ממשיכים לחקור את האירוע האלים בניסיון לאתר מעורבים בקטטה.

אתמול התעורר הצעיר הערבי שהותקף ונפגע באורח קשה - ומצבו הבריאותי השתפר. הוא עדיין מאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים עין כרם בירושלים.

"אובדן צלם אנוש שלא ניתן לקבל"

אתמול, התפרסמו דברים שכתבה בפייסבוק פעילה באחת מעמותות הסיוע לנוער הייתה עדה לחלק מההתרחשויות האלימות: "הגענו, כמה אנשי צוות בשעה הרגילה להתנדבות שלנו בכיכר ציון. לא עברה חצי שעה, וצעקות 'יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה' עלו בקולי קולות. עשרות נערים החלו לרוץ, התקבצו והחלו לתת מכות רצח של ממש לשלושה נערים ערבים שהלכו בנחת במדרחוב בן יהודה. ראיתי לינץ', בעיניים ממש".

את השתלשלות מסכת האלימות, שאותה כינתה "אובדן צלם אנוש שלא ניתן לקבל", היא תיארה: "כשאחד מהנערים הערבים כשל ונפל לרצפה, המשיכו הנערים לבעוט בו בראש. הוא איבד את ההכרה: העיניים התגלגלו, זווית הראש התעוותה ואז הבועטים ברחו והשאר התקבצו מסביב במעגל, כשחלק המשיכו לצעוק את הסיסמה הבזויה הזאת עם שנאה בעיניים".

לטענת המתנדבת, היו המעורבים באירוע בני 18 לכל היותר, ואחדים מהם אף בני 15. "הם פשוט ניסו להרוג מישהו בידיים שלהם", היא סיפרה בזעזוע. "לילדים האלה לא זז שום דבר בלב כשהם בעטו למוות בנער בן גילם ששכב מפרפר על הרצפה. התמונה לא זזה לי מהעיניים, הקולות עוד נשמעים, וכך גם תחושת חוסר האונים והשאלה מה קרה לנו ומה קורה לילדים שלנו - אך בעיקר, איך והאם עוד אפשר לשנות".