כרוניקה של תאונה ידועה מראש

אין זו הפעם הראשונה ששושן ברבי מסתבך עם החוק: הלוואות בשוק באפור, עבירות אלימות, רכוש וסמים, כבר הביאו אותו לא פעם לאולמות בתי המשפט, חדרי החקירות, וגם מאחורי סורג ובריח. את עונש המאסר האחרון שלו הוא ריצה בגין נהיגה פרועה במהירות של 180 קמ"ש. כך הפך ברבי לבכיר המבוקשים בנתניה

ברבי. כרוניקה ידועה מראש (חדשות 2)

שעות ספורות אחרי תאונת הפגע-וברח בנתניה בליל שבת, בה נהרגו סבטלנה יגודייב, בתה שושנה ובת דודתה, אלכסנדרה רובינוב, החל להיקשר שמו של שושן ברבי למקרה. תושב העיר, בן 35, ששמו מוכר היטב למשטרה, רגיל להסתבך עם החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברבי כבר ריצה בעבר מספר עונשי מאסר, האחרון שבהם בשנת 2010, בגין נהיגה פרועה בכביש, במהירות של 180 קמ"ש, תוך ניסיון להתחמק מניידות משטרה. אז, אגב, הוא נמלט, והסגיר עצמו כעבור שבועיים.

מקורב לברבי, שגם חווה איתו תקופת מאסר משותפת, מספר שמאז שחרורו האחרון, ניסה "להוריד פרופיל", אך המשיך לעסוק במעשים פליליים, "חמורים פחות", כהגדרתו. עם זאת, הוא לא הכחיש כי שימוש בסמים לא היה זר לו, גם לא בתקופה האחרונה.

ברבי החל לעסוק בפעילות עבריינית כבר כשהיה ילד. עבירות אלימות, תנועה, סמים והלוואות בשוק האפור היו רק חלק מגיליון ההרשעות והאישומים שלו, ושמו נקשר גם עם ארגוני הפשיעה של משפחת אבוטבול וריקו שרזי.

"לא יצא אפילו לקנות סיגריות"

"הוא התמתן בשנים האחרונות", העידו אנשים הנמצאים בקרבתו, וכן מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה. עם זאת, בעלת הדירה האחרונה אותה שכר ברבי עם משפחתו, מספרת היום כי אחרי שיצא מדירתה, הבינה שמדובר בעבריין. "הדברים לא היו פשוטים. השכנים נהגו להתלונן רבות על כך שלא שילם את התשלומים לועד הבית, וגם לי היו לא מעט בעיות כספיות איתם. כשחזרתי להתגורר בדירה, השכנים הודו לי", סיפרה בעלת הדירה, ששבה לאחרונה לארץ מצרפת.

אחרי שהפעיל כמה עסקים למכירת ירקות, בשנים האחרונות התעסק ברבי בניהול פיצוצייה יחד עם אחיו, שממוקמת באותו הרחוב שבו אירעה גם התאונה הקטלנית בשישי האחרון. בעל עסק סמוך שנשאל היום על שושן השיב "במקרים כאלה עדיף לשתוק".

על פי הערכות, ברבי לא נמלט עד כה לחו"ל. "בימים הקרובים הוא לא יוציא את האף ממקום המסתור, כעת שהתמונה שלו פרוסה בכל מקום", אמר מקורבו, "אפילו סיגריות הוא לא יוצא לקנות".