ראש עיריית נתניה: "כנראה שהדורס מסתתר עם אשתו"

שושן ברבי, החשוד שדרס למוות 3 נשים בנתניה ונמלט מהמקום, עדיין לא הספיק לצאת מהארץ - כך העריכה ראש עיריית נתניה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. פיירברג סיפרה על היכרות מוקדמת עם ברבי: "יש לו בעיה אישיותית מאוד קשה"

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג מתייחסת היום לתאונה הקשה בה נדרסו למוות בעירה שלוש נשים בליל שבת. פיירברג מעריכה כי החשוד בדריסה, שושן ברבי, לא הספיק לצאת מהארץ וכי אשתו חברה אליו למקום המסתור בו הוא מתחבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט סיפרה פיירברג על היכרות מוקדמת עם ברבי: "לנהג הפוגע היה עבר פלילי. דווקא בשנים האחרונות הוא מאוד ניסה להשתנות, לשקם את עצמו - הוא נרגע, ואנחנו נקטנו נגדו ביד מאוד קשה. גם השבוע הוא קיבל קנס על כך שהוא שם כמה בקבוקים על המדרכה, אפילו על זה אנחנו לא מוותרים לו".

פיירברג הוסיפה: "בעבר הוא היה צועק, משתולל, מאיים. הוא לא עושה את זה בשנים האחרונות, ולצערי ההתנהלות המופרעת והפראית שלו בכביש הביאה לאסון הנורא".

הרכב הפוגע בזירת התאונה (חדשות 2)

"סובל מבעיה אישיותית קשה"

"אני מכירה אותו לא מעט שנים. היום קצין משטרה כינה או תיאר אותו בדרך מסוימת עם התייחסות למצב רפואי. אני לא אעשה זה, כי אני לא פסיכיאטרית, אבל אין ספק שהוא איש עם בעיה אישיותית מאוד קשה. הוא יכול להיות ילד מסכן, בוכה ומעורר רחמים מצד אחד, ומצד שני הוא יכול פתאום להתהפך ולאיים, אבל כשלא פוחדים ממנו הוא מהר מאוד נרגע", ציינה ראש העיר.

פיירברג הדגישה: "הוא מעולם לא איים עלי. להיפך, הוא נהג בכבוד, ואם הוא הוציא סחורה החוצה ועברתי במקרה בכביש וראיתי, אני פשוט לא היססתי, באופן פיזי לקחתי את הסחורה וסילקתי אותה מהשטח. הוא הגיע למקום הרים את הקול. הרמתי עליו הרבה יותר את הקול והוא עוד הביא לי כוס מים שאני אירגע".

"הוא מעולם לא איים, וכנראה שהוא מתוחכם מדי. הוא יודע שלאיים עלי המחיר יהיה כבד מאוד. אני מניחה שבשלב מסוים הוא יבוא ויסגיר את עצמו", אמרה פיירברג והוסיפה: "אני משוכנעת שהוא בארץ, יש לו כאן שני ילדים קטנים, הוא כנראה יחד עם אשתו כרגע, כנראה שהיא חברה אליו. הילדים מטופלים על ידי המשפחה המורחבת".

"אני מניחה שברגע מסוים הוא ישבר ויסגיר את עצמו וישלם את מחיר כבד מאוד על מה שהוא עשה. החברה נתנה לו הזדמנות ועשתה הכל כדי לאפשר לו להשתקם - והוא בעט בכל מה שעשו בשבילו וכרגע מה שנשאר זה שוב לנחם את המשפחות עד כמה שאפשר. אין ספק שהאיש ישלם מחיר כבד על מה שעדשה", ציינה פיירברג.

שושנה וסבטלנה יגודייב (חדשות 2)

הוארך מעצרו של חשוד נוסף

המשטרה חושדת כי ברבי, עבריין מוכר ואסיר לשעבר, נסע בליל האירוע במכונית האאודי הפרטית שלו במהירות מופרזת, פגע בשלוש הנשים וגרם למותן. על פי החשד, הוא עצר במרחק כמה מאות מטרים ממקום הפגיעה, צפה בנשים מתבוססות בדמן ונמלט מהמקום. זמן קצר לאחר מכן, הגיע יוחאי גליקסמן  לתחנת המשטרה בנתניה וטען כי הוא הנהג הדורס, אך גורמים במשטרה מעריכים כי ניסה לחפות על ברבי.

אמש האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של גליקסמן בחמישה ימים. הצעיר בן ה-26 חשוד בשיבוש מהלכי חקירה, בעדות שקר, ובהריגה.

היום יתקיימו הלוויותיהן של שלוש ההרוגות בתאונה: שושנה יגודייב בת ה-25 ואמה סבטלנה יגודייב, תושבות דימונה יובאו למנוחות בבית העלמין בעירן בשעה 17:00. אלכסנדרה רובינוב, קרובת משפחתן שנהרגה אף היא בתאונה, תובא למנוחות בשעה 16:00 אחר הצהריים בנתניה.