מכה למשטרה: אבי רוחן שוב ישתחרר ממעצר

בפעם ה"אלף" המשטרה עצרה את ראש ארגון הפשע אבי רוחן, וגם בפעם הזו ידו על העליונה: בית המשפט הורה לשחרר אותו ממעצר וקבע כי אין ראיות שמוכיחות כי רוחן אכן עמד מאחורי חיסול העד

תשע הנשמות של אבי רוחן: לפני שבועיים, כאשר הותר לפרסום כי ראש ארגון הפשע הוא החשוד במעורבות בחיסולו של שי בכר שהיה אמור להעיד נגדו, טען רוחן כי "עוד שבוע או שבועיים אני אשתחרר". היום (חמישי) מתברר כי רוחן צדק לאורך כל הדרך - לאחר שהוחלט לשחררו ממעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברעש תקשורתי גדול, נעצר לפני שבועיים ראש ארגון הפשע המסוכן בחשד שהוא זה שחיסל את שי צ'יקו בכר, העד המרכזי נגדו בפרשת הסחיטה באיומים. אינספור פעמים ניסו במשטרה להגיש נגדו כתב אישום, אך גם הפעם הוא צפוי להשתחרר. המשטרה ביקשה לערער על ההחלטה, ושחרורו של רוחן עוכב.

נציגים של היאחב"ל הגישו היום לשופט ארז נוריאלי מבית משפט השלום בפתח תקווה מסמכים סודיים, שלטענתם מוכיחים לכאורה שרוחן הוא המוח שעמד מאחורי החיסול ושלושה מאנשיו ביצעו את החיסול. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של רוחן בשבעה ימים, אך השופט אמר כי לא הובאו מספיק ראיות בפניו שמצדיקות את המשך מעצרו של רוחן ולא מוכיחות חד משמעית שראש ארגון הפשע אכן עמד מאחורי החיסול.

סניגורו של רוחן, עו"ד קובי בן שעיה, אמר לחדשות 2 Online: "מהיום הראשון טענו שזה היה מעצר שווא ומרשי לא עומד מאחורי שום חיסול. בית המשפט קיבל את טענתנו, אנחנו שמחים על ההחלטה".

בכר, שהיה אמור להעיד נגד רוחן, חוסל בפיצוץ מכונית לפני כחודשיים בהוד השרון, והחקירה של אגף החקירות והמודיעין להב 433 הגיעה אל רוחן ואל שלושה חשודים נוספים. בכר התלונן אז נגד רוחן וטען כי הוא סחט אותו באיומים - תלונה שהובילה למעצר. רוחן נעצר בנוגע לחקירת החיסול יום בלבד לפני שאמור היה להשתחרר מהמעצר בפרשת הסחיטה באיומים, בה שימש בכר כעד הראשי.

רוחן עצמו אמר אז לחדשות 2 Online: "ברור לך למה עצרו אותי - אני לא חיסלתי את שי בכר. הייתי אמור לעשות את ליל הסדר עם משפחתי. המעצר הזה הוא סתם. אתה תראה - עוד שבוע, עוד שבועיים אני אשתחרר".

בכר לפני חיסולו: "חי על כדורים"

בפיצוץ שחיסל את בכר נפצעה קל בתו בת ה-17. השניים חלפו במכוניתם סמוך לתחנת הרכבת סוקולוב בהוד השרון כשהמטען התפוצץ. צוות מד"א ירקון שהוזעק למקום פינה את בכר לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב קשה, ומאוחר יותר נקבע מותו.

חודשיים בלבד לפני חיסולו התראיין בכר והסביר את החלטתו לא להעיד נגד ראש ארגון הפשע אבי רוחן. "אני לא ישן בלילה, אני חי על כדורים", אמר. לדבריו, הוא חי בפחד לאחר שהגיש תלונה נגד אבי רוחן בטענה לסחיטה. התלונה הובילה למעצרם של רוחן ואנשיו ולפתיחת תיק חקירה, ולאחר מספר ימים ניגש בכר לחוקרים ביוזמתו ונסוג ממה שאמר בחדרי החקירות.

"לוחצים עליי להגיד את השם של אבי רוחן, את כל הסיפור שהיה לי איתו, אבל אין לי שום סיפור איתו. באתי ללהב 433 ואמרתי להם את מה שאמרתי - שהכל לא נכון, ומבחינתם זה לא עניין אותם! הם משאירים אותי בפינה", זעם בכר. לדבריו, איש מאנשיו של רוחן לא השפיע על החלטתו: "אף אחד לא פנה אליי, אף אחד לא דיבר איתי, אבל אני לא מרגיש עם זה בנוח". בכר טען בריאיון כי מעולם לא נסחט על ידי רוחן: "הוא אמר שהוא יודע שאני חייב כסף בשוק, זה נכון".