המלצה: תנ"צ ניסים אדרי לדין משמעתי

התפתחות דרמטית בפרשת ניסו שחם: המחלקה לחקירות שוטרים ממליצה להעמיד לדין את מפקד מרחב ציון במחוז ירושלים תת-ניצב ניסים אדרי. על פי החשד, אדרי ידע כי שוטרת התלוננה על ניצב שחם, אך החליט לשמור את המידע לעצמו - ואף הכחיש את הדבר בחקירה. המפכ"ל החליט להוציאו לחופשה כפויה עד לקבלת המלצת מחלקת המשמעת

תנ"צ ניסים אדרי. ארכיון (חדשות 2)

התפתחות בפרשת ניסו שחם: המחלקה לחקירות שוטרים ממליצה להעמיד לדין משמעתי את תנ"צ ניסים אדרי, המשמש כמפקד מרחב ציון במחוז ירושלים. על פי החשד, אדרי נמנע מלהעביר תלונה שהגישה שוטרת - נגד מפקדו, ניצב ניסו שחם. 

בהודעה שהתקבלה ממשרד המשפטים נמסר כי אדרי נחקר לפני מספר ימים במח"ש שבפרקליטות המדינה בחשד כי הובאה לידיעתו באמצעות פקוד שלו, קצין אחר, תלונה בגין מעשה מגונה שבוצע לכאורה על ידי הקצין הממונה עליו, מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, כלפי שוטרת במרחב עליו הוא מופקד.

עוד נמסר כי אדרי קיבל דיווח על המצוקה אליה נקלעה השוטרת. מהחקירה עולה כי הקצין הבכיר - המופקד, בין היתר, על שלומה של המתלוננת - החליט לשמור את המידע לעצמו ונמנע מלהעביר אותה לגורם מוסמך.

בנוסף, במהלך חקירתו במח"ש, בחשד לכך שתלונת השוטרת לא הועברה על ידו לטיפול, הכחיש אדרי בתוקף כי התלונה הובאה לידיעתו, ועמד בהכחשתו זו לאורך מרבית שלבי החקירה. רק לקראת סיומה של החקירה, לאחר שעומת עם הקצין שהעביר לו את המידע כאמור, הודה תנ"צ אדרי שאכן קיבל ממנו הדיווח על התלונה, בה לא טיפל.

לכן הוחלט במשרד המשפטים, כי התנהגותו של הקצין הבכיר, הימנעותו מלהעביר התלונה שדווחה לו לבירור ולטיפול, כמתחייב וכמצופה בנסיבות העניין, והתנהלותו בחקירת מח"ש, מבססים חשד לכאורה לביצוע מספר עבירות משמעת. לפיכך, החליטה מח"ש להעביר את התיק היום לגורם המוסמך במשטרת ישראל, בצירוף המלצה להעמידו לדין משמעתי ולנקיטת הצעדים המתבקשים.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הודיע בתגובה כי החליט להוציא את אדרי לחופשה כפויה עד לקבלת המלצותיה של מחלקת המשמעת בעניינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת