אהרונוביץ' על פרשת שחם: "לא אתעלם מניצול יחסי מרות"

השר לביטחון פנים מעניק הערב התייחסות ראשונה לפרשת ניסו שחם. "הוא קצין איכותי ומקצועי", הוא אומר - אך מבהיר: "לא אתן יד ולא אתעלם מניצול יחסי מרות שפוגעים בארגון". מאז חשיפת הפרשה, לא זומן שחם לחקירה נוספת במשטרה

התייחסות ראשונה של השר לביטחון פנים להשעייתו של ניצב ניסו שחם. "הוא קצין איכותי ומקצועי", אמר אהרונוביץ' אך עם זאת הדגיש כי לא ייתן יד לניצול יחסי מרות במשטרה. "אני דורש ומצפה מקציני ושוטרי משטרת ישראל להקפיד הקפדה יתרה בכל הנוגע להתנהגות ומשמעת עצמית שהולמת את ערכי הארגון", אמר.

"לא אתן יד ולא אתעלם מניצול יחסי מרות, מאי דיווח ומכל התנהגות לא חוקית אשר פוגעת בארגון", הבהיר השר אהרונוביץ'. בשלב זה עדיין לא זומן ניצב שחם המושעה לחקירה נוספת במחלקה לחקירות שוטרים.

שחם ישאף לדין משמעתי

בינתיים, נערך ניצב שחם לאפשרות שיזומן עוד השבוע לחקירה נוספת שבה ייאלץ להתעמת עם כמה מבין הנשים שהעידו נגדו. לפני כשבוע, אז נחקר שחם לראשונה, הציגו לו החוקרים עדויות מצד שתי נשים שטענו כי היה אחראי להטרדתן מינית ולביצוע מעשה מגונה.

התברר כי שחם עצמו סיפק לחוקרים פרטים על יחסי מין שקיים, לטענתו, בהסכמה עם קצינה במשטרה. מידע זה הביא לעבירה השלישית המיוחסת לו – בעילה אסורה בהסכמה – בשל יחסי המרות בינו, כמפקד, לבין אותה הקצינה.

פרקליטיו של שחם ינסו להוכיח שחרף מעמדו הרם, קיימה עמו אותה הקצינה יחסי מין בהסכמה מלאה מבלי שהייתה נתונה ללחץ מפאת הבדלי הדרגות ביניהם.

בצוות ההגנה של שחם פועלים להביא לכך שהתיק נגדו יסתיים בכך שיועמד לדין משמעתי ולא יואשם בפלילים. במחלקה לחקירות שוטרים הטילו ספק באשר לאפשרות שניתן יהיה להסתפק בכך, אך כך או כך – נראה כי הקריירה ארוכת השנים שלו במשטרה באה לקצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת