ריקו שירזי עותר נגד המעצר: "רוצה פוליגרף"

פרסום ראשון: בית המשפט העליון החליט אתמול לעצור את העבריין ריקו שירזי עד סוף ההליכים נגדו בפרשת החשבוניות הפיקטיביות, והיום הוא עותר נגד ההחלטה - ומבקש בדיקת פוליגרף שתוכיח, לדבריו, שהוא דובר אמת. "עצרו אותי על סמך שקריו של עד המדינה בפרשה", אמר שירזי

יישאר במעצר, ריקו שירזי (חדשות 2)

לאחר שאתמול החליט בית המשפט העליון לעצור עד תום ההליכים את העבריין ריקו שירזי, הגיש היום שירזי עתירה נגדית בה הוא מוחה על מעצרו ומבקש בדיקת פוליגרף שאמורה, לדבריו, להוכיח שהוא דובר אמת. החקירה נגד שירזי מתנהלת כנגדו מזה כתשעה חודשים ביחידה הכלכלית של רשות המסים. מדובר בפרשה של הלבנת הון, חשבוניות פיקטיביות ואיומים.

שירזי עתר היום באמצעות עורכי דינו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. בעתירה הוא מבקש מבית המשפט להורות לשירות בתי הסוהר, באמצעות הפרקליטות, לאפשר לו לעבור בדיקת פוליגרף. עורכת דינו ליה פלוס אמרה לחדשות 2 באינטרנט ש"טענתו של שירזי היא שבית המשפט עצר אותו על סמך שקריו של עד המדינה בפרשה וכי הוא חף מפשע".

בעתירה מצהיר שירזי שהוא מוכן לשאת "בכל תוצאה שתתקבל בהתאם לבדיקה". לדברי עו"ד פלוס, "שירזי משוכנע כי תוצאות הפוליגרף יאשרו את שהוא טוען החל מיום מעצרו הראשון - והוא שעד המדינה הונה גם אותו".

ההחלטה על המעצר אתמול, הגיעה בעקבות ערר שהגישה המדינה על החלטת השחרור שהתקבלה בבית המשפט המחוזי לפני מספר ימים, ונסובה בעיקר בעניין הנימוק של מסוכנותו של שירזי לעד המדינה ולעדים הרלוונטיים בתיק. ההחלטה התקבלה בעיקר בשל מידע מודיעיני שהוגש לבית המשפט במעמד צד אחד, המחזקים את טענת המדינה למסוכנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת