הסכם השתיקה: מיכאל מור יצא לגלות בדרום אפריקה

העבריין מיכאל מור נמצא מחוץ לגבולות המדינה כבר כמעט שנה, כעת מסתבר כי הסיבה לעזיבתו המפתיעה היא תיק כלכלי כבד שנבנה נגדו בפרקליטות המדינה. לפי הסכם בינו לבין המשטרה, מור לא יחזור לישראל ובתמורה לא תבקש המדינה את הסגרתו. "למור אין חשש מהסגרה ולא ידוע על שום הסכם", טענו פרקליטיו

העבריין המוכר, מיכאל מור, נמצא מחוץ לישראל כבר כמעט שנה, אך לא מדובר בטיול פנאי אלא במסגרת הסכם בשתיקה בינו לבין פרקליטות המדינה. מזה כשנה "בחר" מיכאל מור לבלות את זמנו בדרום אפריקה, הוא נמצא שם יחד עם קרוב משפחה אמיד בעל מחצבים במדינה.

גורמים בפרקליטות ובמשטרה מוסרים כי הסיבה שמור נמלט מהארץ היא תיק כלכלי כבד שנבנה נגדו בשנתיים האחרונות. הכולל חילוט חשבונות ועיקול כספים. כך החל למעשה הסכם השתיקה בינו לבין הפרקליטות לפיו כל עוד הוא אינו בארץ לא תבקש המדינה את הסגרתו.

לפני מספר חודשים עמד ההסכם המדובר במבחן כשמור התכוון להגיע לחתונת מקרוב אליו. לאחר מסרים שעברו אליו הוא החליט שלא להגיע לארץ. במשטרה מדגישים כי מאז יציאתו מהארץ ארגון הפשיעה הצפוני שלו נחלש באופן משמעותי.

עורכי דינו של מור, דורון נוי ויהלי שפרלינג, מסרו בתגובה כי מור נסע לחו"ל לרגל עסקיו. "אין לו שום חשש מהסגרה או מעצר ובכל מקרה לא ידוע לו על שום הסכם, גלוי או סמוי, עם הפרקליטות.", טענו פרקליטיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת