צפו: האישה החשודה בניסיון להטביע את ילדיה משחזרת

לראשונה מאז מעצרה הובאה לחוף שיקמונה שבחיפה האם מנצרת, שנכנסה באישון לילה עם שני ילדיה למים. היא ממשיכה להכחיש שהתכוונה לפגוע בהם וזוכה לאמון מצד בני משפחתה. בפרקליטות מתחבטים האם ניתן יהיה להגיש כתב אישום בפרשה

כשהיא אזוקה בידיה וברגליה, הגיעה בצהריים תושבת נצרת לחוף שבו, לפי החשד, ניסתה להטביע את ילדיה - בפעם הראשונה מאז שנעצרה. היא שחזרה את אירועי אותו הלילה ונראתה תשושה וחלשה, בעוד ששני ילדיה - שניצלו בזכות תושיית פקחי עיריית חיפה שהבחינו במתרחש - עודם נמצאים באחריות רשויות הרווחה בעירה.

עורך דינה של האם מטעם הסנגוריה הציבורית, סאהר פאר, הביע אופטימיות באשר לאופן שבו תסתיים הפרשה. "החקירה מתקדמת לקראת סיומה", אמר - והעריך כי "ההתנהלות בדיונים מוכיחה שאין ראיות מספיקות להאשים אותה בניסיון רצח".

במהלך השחזור שבה האם על טענתה שלפיה נכנסה באותו הלילה למים, אחרי שנענתה לבקשת שני ילדיה לרחוץ בים. היא הדגישה כי לא הייתה לא כל כוונה להטביע אותם - או לפגוע בהם. את ירון טוני, פקח עיריית חיפה שחילץ מהמים את האישה ואת ילדיה, לא הצליחה האם לשכנע. "גם כשהמים כיסו את הילדה - היא המשיכה ללכת", אמר במהלך השחזור.

"היא בסך הכל רצתה לשאוף אוויר"

בני משפחתה של האישה מקפידים להגיע לכל הדיונים בעניינה - וגם היום יצאו להגנתה. לראשונה הם שטחו את גרסאותיהם באשר למעשיה. "אם מישהו רק מנסה להזיק לילדים שלה, היא נהיית כמו נמר", אמר א' - אחיה של האם. "היא לא מרשה לאף אחד להתקרב לילדים שלה, אז איך היא תעשה להם דבר כזה? אני לא מבין".

האח ציין כי הוא עצמו לא יודע מה הייתה הסיבה להגעתם של האישה ושני ילדיה לחוף שיקמונה באותו הלילה, אך הדגיש כי "אפילו אם הייתה מצוקה נפשית או שמשהו הפריע לה, היא בסך הכל רצתה ללכת לשאוף אוויר, ללכת למקום אחר".

בינתיים, לא מצליח גם המכתב שהשאירה האם ברכבה ותורגם לשפוך אור על נסיבות המקרה. בשל כך, מתחבטים בפרקליטות בשאלה האם יהיה בתיק זה מקום להגיש כתב אישום. הדיונים בפרשה יימשכו, ומחר תובא האם בפעם הרביעית לדיון בבית משפט, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת