השאיפה של ניסו שחם: העמדה לדין משמעתי

מפקד מחוז ירושלים נערך לעימות שצפוי להיערך בינו לבין הנשים שהעידו נגדו בפרשה שמסעירה את המשטרה. פרקליטיו של ניצב ניסו שחם מדגישים כי היחסים שקיים עם אחת הקצינות היו בהסכמה, ומנסים שהחקירה תיסגר ללא כתב אישום

אחרי שהתייחס לראשונה לפרשת ההטרדות המיניות המיוחסות לו, נערך מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, לאפשרות שיזומן עוד השבוע לחקירה נוספת שבה ייאלץ להתעמת עם כמה מבין הנשים שהעידו נגדו.

ביום רביעי האחרון, אז נחקר שחם לראשונה, הציגו לו החוקרים עדויות מצד שתי נשים שטענו כי היה אחראי להטרדתן מינית ולביצוע מעשה מגונה.

התברר כי שחם עצמו סיפק לחוקרים פרטים על יחסי מין שקיים, לטענתו, בהסכמה עם קצינה במשטרה. מידע זה הביא לעבירה השלישית המיוחסת לו – בעילה אסורה בהסכמה – בשל יחסי המרות בינו, כמפקד, לבין אותה הקצינה.

דין משמעתי בלבד? במח"ש הטילו ספק

פרקליטיו של שחם ינסו להוכיח שחרף מעמדו הרם, קיימה עמו אותה הקצינה יחסי מין בהסכמה מלאה מבלי שהייתה נתונה ללחץ מפאת הבדלי הדרגות ביניהם.

בצוות ההגנה של שחם פועלים להביא לכך שהתיק נגדו יסתיים בכך שיועמד לדין משמעתי ולא יואשם בפלילים. במחלקה לחקירות שוטרים הטילו ספק באשר לאפשרות שניתן יהיה להסתפק בכך, אך כך או כך – נראה כי הקריירה ארוכת השנים שלו במשטרה באה לקצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת