חמש נשים התלוננו נגד ניצב ניסו שחם

החקירה נגד מפקד מחוז ירושלים הולכת ומסתבכת, כשהערב נחשף כי חמש נשים התלוננו עד כה על מעשים מגונים שביצע בהן, לכאורה. שתיים מהנשים התלוננו כי ניצב שחם ביצע בהן בעילה אסורה בהסכמה. הבוקר אמר מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, כי "קיים דין אחד לשוטר ולניצב. הכל שווים בפני החוק"

הפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה ממשיכה להסתעף, כשהערב נודע כי לא פחות מחמש נשים העידו עד כה במח"ש נגד מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, שאתמול נחשף כי יצא לחופשה כפויה - בעקבות חקירה שמתנהלת נגדו בעניין.

נודע, כי חלוקת התלונות של הנשים שהעידו נגד ניצב שחם עומדת על שלוש מהן שקבלו כי מפקד מחוז ירושלים ביצע בהן מעשים מגונים, ואילו שתיים אחרות התלוננו כי הקצין הבכיר ביצע בהן עבירה שעניינה בעילה אסורה בהסכמה. עוד נמסר, כי ניצב שחם החליף היום את פרקליטו, ומהיום הוא מיוצג על ידי עו"ד דן שיינמן במקום עו"ד בועז בן צור, שייעץ לו ביומיים האחרונים, מאז שנחשפה הפרשה.

גורמים במשטרה העריכו היום כי ניצב שחם לא יחזור לתפקידו, ולכן סבורים בצמרת הארגון שניצב שחם יפרוש לבסוף ביוזמתו מתפקידו.

המפכ"ל: "דין אחד לניצב ולשוטר"

חמש נשים התלוננו נגד ניצב שחם (חדשות 2)
האם התפקיד הבכיר שבו שימש ניצב ניסו שחם ישפיע על מהלך החקירה נגדו? התשובה שלילית לדברי המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו, שהתייחס היום לפרשה. "אני מנוע כמובן מלהתייחס לחקירה עצמה", אמר דנינו בשיחה עם כתבים, אך הוסיף "החשדות נגד שחם חמורים מאוד, ואני סומך על המחלקה לחקירות שוטרים ועל העומד בראשה, שהחקירה תבוצע במקצועיות וביסודיות כנדרש בנסיבות אלה תוך הקפדה על כבודם של המעורבים".

בעקיפין, דנינו התייחס כנראה לעובדה כי בתפקידה האחרון, שימשה ורדה שחם, אשתו של ניצב ניסו שחם, סגנית ראש אגף החקירות במשטרה. "משטרת לא תתפשר על הערכים העומדים בבסיסו של הארגון. דין אחד לשוטר ולניצב - הכול שווים בפני החוק" אמר דנינו.

בהמשך דבריו נתן המפכ"ל גיבוי לשוטרים והצהיר כי למרות הטלטלה, ימשיכו לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר. "היום, כבכל יום, אני עומד מאחורי השוטרים, הלוחמים, הקצינים והמתנדבים, של מחוז ירושלים ושל משטרת ישראל כולה, ומביע בהם אמון מלא. שוטרינו, שוטרי משטרת ישראל הם האנשים העומדים על משמרתו של העם", אמר דנינו. "בתקופה זו, תקופה ביטחונית רגישה, עמוסת אתגרים ומשימות -‏ אני מבטיח לכם ש משטרת ישראל תבצע נאמנה את כל משימותיה בירושלים, ובכל חלקי הארץ, ותבטיח ביטחון אישי לתושבי המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת