עדות מצמררת של אחת השוטרות שהתלוננו נגד שחם: "הוא סגר את הדלת והתנפל עלי בכוח"

הטלטלה במשטרה נמשכת: אחת השוטרות שטוענות שהוטרדו על ידי מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, טוענת כי המעשים התבצעו בעת שיחת חתך שגרתית. "הוא סגר את הדלת והתנפל עלי, אח"כ ברחתי בבכי", סיפרה בחקירה. שחם לחוקרים: "הייתה לי מערכת יחסים בהסכמה עם קצינה". למקורביו הבהיר: "מי שהתלונן עלי היו קצינים שלא קודמו"

ניצב שחם, חשדות חמורים (משטרת ישראל)

יממה לאחר שהותר לפרסום כי מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב ניסו שחם, חשוד בביצוע עבירות מין בשלוש נשים המשרתות תחת פיקודו - פרסם עיתון "ידיעות אחרונות", את עדותה של אחת המתלוננות אותה הציגה לחוקרים. "הגעתי אל מפקד המחוז ניסו שחם לשיחת חתך. פתאום הוא סגר את הדלת והתנפל עליי", תיארה בבכי. "הוא נישק וחיבק אותי בכוח וברחתי מהלשכה בבכי".

שלשום זימנו במשטרה את ניצב שחם לחקירה, שם שטחו בפניו את הטענות נגדו. בחקירתו הוא הכחיש כי תקף מינית שוטרות ועל אחד המקרים בהם חשוד טען כי "הייתה לי מערכת יחסים בהסכמה עם קצינה במחוז, אבל לא מדובר בקצינה הכפופה לי באופן ישיר". למקורביו הוא סיפר כי מי שהתלונן עליו היו קצינים שלא קודמו בדרגה. עוד ציין כי הנשים עצמן לא התלוננו עליו. אתמול בבוקר החליט מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דנינו להשעות את שחם מתפקידו כמפקד המחוז בשל החשדות החמורים נגדו.

תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד תחנת ציון, גם הוא הושעה מתפקדיו בשל החשד כי ידע ולא סיפר על המעשים. ניצב מני יצחקי, שמונה רק לפני מספר ימים למפקד היחידה המיוחדת לה"ב 433, ימלא את תפקידו של שחם בתקופה הקרובה.

המפכ"ל: מביע אמון בקציני המחוז

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס אתמול לחשדות שנחשפו נגד ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים. בתום פגישה שערך עם צמרת הפיקוד הדגיש המפכ"ל: "יש חשיבות למצות את החקירה".

בעוד צמרת המשטרה סוערת מהחקירה שנפתחה נגד מפקד מחוז ירושלים, החשוד בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית, נפגש אתמול מפכ"ל עם פיקוד משטרת מחוז ירושלים במטה המחוז. בסיום המפגש הדגיש דנינו: "אני מביע אמון מלא בשוטרי וקציני המחוז המבצעים עבודתם נאמנה".

במהלך השיחה שערך עם המפקדים, עמד המפכ"ל על החשיבות והצורך למצות את החקירה בעזרת המחלקה לחקירות שוטרים, בהקדם האפשרי. בנוסף, הנחה דנינו את המפקדים להמשיך בשגרת עבודתם, אל מול האתגרים המבצעיים המורכבים הצפויים בתקופה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת