עו"ד ציון אמיר: "לא דבק רבב בתנ"צ אדרי"

נמשך העיסוק בחקירת המשטרה נגד ניצב ניסו שחם החשוד בשלוש עבירות מין. במקביל, מתנהלת החקירה גם נגד תנ"צ ניסים אדרי, החשוד שידע על מעשיו של מפקדו ולא דיווח. "ביקשו ממנו לא להעביר את זה הלאה", אמר עו"ד אמיר

בנוסף לחשדות שנחשפו היום בצמרת המשטרה - על פרשת המין החמורה, עלו חשדות נוספות גם נגד תנ"צ ניסים אדרי - מפקד מרחב ציון. על אף שאדרי לא חשוד במעורבות בעבירות מין, עומד נגדו חשד על שידע על מקצת מתלונותיהן של השוטרות על ניצב ניסו שחם, ולא פעל בנושא.

על פי החשד שוחח תת-ניצב אדרי עם אחת השוטרות שעברה התעללות לכאורה ומפקדה והן ביקשו ממנו שלא יפעל בנושא.

מי שמייצג את תנ"צ אדרי הוא עו"ד ציון אמיר, שהגיע להתארח באולפן "מהדורה ראשונה". "מרשי אכן שמע חלק מהדברים בזמן מסוים", הודה אמיר, "זה לא עבר ממנו הלאה לגורמים הרלוונטים, אבל הוא הסביר למה. הוא לא היה רשאי לעשות מעבר למה שהוא עשה, ועל פי הראיות שהצטברו בבדיקת מח"ש - לא דבק רבב בהתנהלות שלו.

עו"ד ציון אמיר (חדשות 2)

"אם הוא היה מערב את שחם, זה היה גובל בשיבוש הליכי חקירה", הבהיר עו"ד אמיר, "למרות הקרבה ביניהם הוא השאיר את הדברים להתנהל והיום זה פורסם. לצערי, המשטרה ביקשה להסיר את צו איסור הפרסום בבוקר לאחר שכלי התקשורת דיווחו על כך למרות הצו. אני לא יודע מי עומד מאחורי ההדלפות".

החשד: הטרדה מינית ובעילה אסורה

מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, שהושעה מתפקידו, חשוד שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים בשוטרות שעבדו תחתיו, כך הותר לפרסום לפני זמן קצר. תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד תחנת ציון, חשוד שידע על המעשים ולא דיווח. 

כתבינו משה נוסבאום ויוסי זילברמן מדווחים כי כבר אתמול בערב נחקר מפקד מחוז ירושלים באזהרה בעקבות החשדות החמורים - עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה שביצע לכאורה בשוטרות שהיו תחת פיקודו.

במסגרת אותה חקירה, מציינים במחלקה לחקירות שוטרים, שגם תת ניצב אדרי נחקר באזהרה בחשד שקיבל דיווחים על התנהגותו של המפקד שלו, אך נמנע מלטפל בהם, כמתחייב על פי הדין. בהודעת משרד המשפטים נאמר כי שני החשודים שיתפו פעולה בחקירתם, שבסופה ביקשו לצאת לחופשה.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי על שחם ואדרי נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה, וכי החקירה עדיין בעיצומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסו שחם חשוד בעבירות מין - סיקור מיוחד

המפכ"ל דנינו: למצות את החקירה בהתאם

הותר לפרסום: ניצב שחם חשוד בהטרדה מינית