המפכ"ל דנינו: מביע אמון מלא בקציני המחוז

בצל החשדות החמורים למעשים מגונים והטרדה מינית מצד ניצב ניסו שחם, נפגש מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו עם צמרת הפיקוד של מחוז ירושלים. רב ניצב דנינו הדגיש את החשיבות והצורך למצות את החקירה בהקדם

המפכ"ל: מביע אמון בקציני המחוז. ארכיון (חדשות 2)

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס היום לראשונה לחשדות החמורים שנחשפו נגד ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים. בתום פגישה שערך עם צמרת הפיקוד הדגיש המפכ"ל: "יש חשיבות למצות את החקירה".

בעוד צמרת המשטרה סוערת מהחקירה שנפתחה נגד מפקד מחוז ירושלים, החשוד בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית, נפגש היום מפכ"ל עם פיקוד משטרת מחוז ירושלים במטה המחוז. בסיום המפגש הדגיש דנינו: "אני מביע אמון מלא בשוטרי וקציני המחוז המבצעים עבודתם נאמנה".

במהלך השיחה שערך עם המפקדים, עמד המפכ"ל על החשיבות והצורך למצות את החקירה בעזרת המחלקה לחקירות שוטרים, בהקדם האפשרי. בנוסף, הנחה דנינו את המפקדים להמשיך בשגרת עבודתם, אל מול האתגרים המבצעיים המורכבים הצפויים בתקופה הקרובה וביניהם הרמאדן ומצעד הגאווה.

המפכ"ל הורה למפקדים לפעול בשיתוף פעולה מלא עם ממלא מקום מפקד המחוז, ניצב מני יצחקי, שמונה בעקבות השעייתו של שחם.

מפקד תחנת ציון חשוד שידע על המעשים - ולא דיווח

מוקדם יותר הותר לפרסום כי מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, שהושעה מתפקידו, חשוד שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים בשוטרות שעבדו תחתיו. תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד תחנת ציון, חשוד שידע על המעשים ולא דיווח. 

כבר אתמול בערב נחקר מפקד מחוז ירושלים באזהרה בעקבות החשדות החמורים - עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה שביצע לכאורה בשוטרות שהיו תחת פיקודו.

במסגרת אותה חקירה, מציינים במחלקה לחקירות שוטרים, שגם תת ניצב אדרי נחקר באזהרה בחשד שקיבל דיווחים על התנהגותו של המפקד שלו, אך נמנע מלטפל בהם, כמתחייב על פי הדין. בהודעת משרד המשפטים נאמר כי שני החשודים שיתפו פעולה בחקירתם, שבסופה ביקשו לצאת לחופשה.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי על שחם ואדרי נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה, וכי החקירה עדיין בעיצומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת