החשד: ניצב שחם תקף מינית שוטרות

מפקד מחוז י-ם ניצב ניסו שחם הושעה מתפקידו בעקבות חשדות כי הטריד מינית וביצע מעשים מגונים בפקודות שלו. מפקד תחנת ציון תנ"צ ניסים אדרי, שהושעה גם הוא, חשוד שידע על המעשים ולא דיווח

מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם, שהושעה מתפקידו, חשוד שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים בשוטרות שעבדו תחתיו, כך הותר לפרסום לפני זמן קצר. תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד תחנת ציון, חשוד שידע על המעשים ולא דיווח. 

כתבינו משה נוסבאום ויוסי זילברמן מדווחים כי כבר אתמול בערב נחקר מפקד מחוז ירושלים באזהרה בעקבות החשדות החמורים - עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה שביצע לכאורה בשוטרות שהיו תחת פיקודו.

במסגרת אותה חקירה, מציינים במחלקה לחקירות שוטרים, שגם תת ניצב אדרי נחקר באזהרה בחשד שקיבל דיווחים על התנהגותו של המפקד שלו, אך נמנע מלטפל בהם, כמתחייב על פי הדין. בהודעת משרד המשפטים נאמר כי שני החשודים שיתפו פעולה בחקירתם, שבסופה ביקשו לצאת לחופשה.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי על שחם ואדרי נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה, וכי החקירה עדיין בעיצומה.

סניגורו של אדרי: "אין פה טיוח"

סנגורו של תנ"צ אדרי, עו"ד ציון אמיר, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "חשוב לציין כי החלק של תנ"צ אדרי הוא מינורי ושולי. הוא אינו חשוד בשום עבירה שקשורה במעשים מיניים - המעשים האלה והחשדות האלה מופנים לעבר מפקד המחוז".

עו"ד אמיר חשף לראשונה פרטים מהחקירה המתנהלת וסיפר כי תנ"צ אדרי שמע את אחת המתלוננות, אך התבקש על ידה לא לעשות שום שימוש במידע. "הוא כיבד את רצונה, אין פה טיוח, אין ניסיון לחסום את פרסום הסיפור. הוא נהג כפי שהתבקש לנהוג - וידיו נקיות לחלוטין", הדגיש עו"ד אמיר.

שחם יצא לחופשה כפויה

מוקדם יותר פורסם כי שחם הוצא לחופשה כפויה בשל החקירה שמתנהלת נגדו. את מקומו ימלא ניצב מני יצחקי, שמונה לפני ימים אחדים למפקד יחידת לה"ב 433. מדובר בהחלטה דרמטית להשעות שניים מבכירי הקצינים במשטרת ישראל. שחם נחשב לקצין מוערך מאוד, במשטרה בכלל ובירושלים בפרט. שמו הוזכר כאחד המועמדים המובילים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא, אחרי רב ניצב יוחנן דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת