הרצח וההתאבדות בראשון לציון: "מקרה מזעזע, הילדים באבל כבד"

במשטרת ישראל ומחלקת הרווחה של ראשון לציון עדיין מנסים להבין מה הוביל את בקלה מיטיקו, תושב העיר בן 49, לרצוח את אשתו לעיני שניים מילדיו ולשים קץ לחייו. בשיחה עם חדשות 2 Online אמרו במחלקת הרווחה של העיר כי לא ידעו על מקרי אלימות במשפחה: "הם התמודדו עם כל הקשיים של עולים חדשים, אני מקווה שהבת חזקה"

אחר הצהריים (שני) הותר לפרסום כי גוניה מיטיקו, תושבת ראשון לציון בת 44, היא האישה שנרצחה על ידי בעלה - בקלה מיטיקו בן 49. דקות ספורות לאחר הרצח נמצאה גופתו של הגבר, ששם קץ לחייו בגינה ציבורית סמוכה. במחלקת הרווחה של ראשון לציון עדיין מנסים להבין מה הוביל למעשה האלימות המזעזע, שבוצע לעיני שניים מילדיהם של בני הזוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכרנו את המשפחה בעבר, אך בשנתיים האחרונות דווקא ליווינו אותם פחות והיינו פחות בקשר", סיפרה לחדשות 2 Online מירה שחם ממחלקת הרווחה בעיר. הטיפול של מחלקת הרווחה במשפחת מיטיקו נבע מעצם היותם עולים חדשים, ולא בשל דיווחים על אלימות בתוך המשפחה.

זירת הרצח בראשון לציון (חדשות 2)

"לא ידענו על שום אירועי אלימות שהיו שם לאחרונה", הוסיפה שחם. "בסך הכל מדובר במשפחה בה שני ההורים עבדו ותפקדו. הם התמודדו עם כל הקשיים שעולים חדשים מתמודדים איתם והתמודדו בצורה סבירה. שום דבר לא נראה כחירום או מדאיג, הבעיות שהיו נראו כמו בעיות אופייניות לחבלי קליטה".

"לא ידענו על אירועי אלימות" (חדשות 2)

"התגובות של הבת קשות" 

לבני הזוג חמישה ילדים. שניים מהם - נערה בת 16 ופעוט בן שלוש - שהו בבית בזמן הרצח. "התגובות של הבת קשות ומאוד לא פשוטות", אמרה שחם ממחלקת הרווחה. "החוויה מזעזעת ובמצבים כאלה יש שינוי בתגובות ובתחושות כמעט בכל שעה. פסיכולוגים בדקו אותה והתחושה שהיא תהיה בסדר. אני מקווה שהיא חזקה".

לבני הזוג עוד ילד כבן 20, המשרת בצה"ל, ושני בנים נוספים בני 15 ו-18 ששהו בזמן הרצח בטיול מטעם בית הספר. עם קבלת הבשורות הקשות מיהרו כל חמשת ילדי המשפחה לשוב לביתם. "הם בעיקר מתאבלים ומנסים לעכל", הסבירה שחם. "האח הגדול שקוע באבל כבד".

הבוקר נמצאה גופתה של מיטיקו ללא רוח חיים בדירה ברחוב ארנון משה בראשון לציון, עם פצעי דקירה בפלג גופה העליון. דקות ספורות לאחר מכן נמצא בעלה של האישה, בקלה בגינה ציבורית סמוכה, לאחר ששם קץ לחייו.