קצינים בכירים בדימוס מתייצבים לצד מפקד המחוז שהושעה: "מתפלל שהדברים נגד ניסו שחם יופרכו"

ניצב ניסו שחם, שהושעה על ידי המפכ"ל, זוכה לתמיכת קציני משטרה בדימוס. "אני מתפלא מאוד על הסיפור הזה", אמר ניצב בדימוס יעקב בורובסקי שהביע תקווה כי שחם יוחזר לתפקידו במהרה. ראש אגף החקירות לשעבר משה מזרחי איחל לשחם שהסיפור יתפוגג, אך הדגיש: "ההחלטה חריפה - זה לא יכול להיות בגלל משהו מינורי"

הקצינים מתייצבים לצידו, שחם (חדשות 2)

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו גרם לסערה בצמרת המשטרה, כשהחליט להשעות מתפקידו את מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם. קצינים בכירים בדימוס שהכירו היטב את שחם מהשירות מביעים תמיכה ומספרים על איש שטח בעל יכולת תקשורת נדירה, אך גם עם נטייה להסתבך ולעורר מחלוקות.

שחם, שצמח במשטרה, החל את דרכו כאיש חוק בסוף שנות ה-70. הוא התקדם בשרשרת הפיקוד בעקביות עד שהגיע לתפקיד מפקד המחוז הירושלמי. שמו של שחם עלה לכותרות בשנת 2005, לאחר שתועד מתבטא באופן בוטה נגד המתנחלים במהלך הפגנה של מתנגדי ההתנתקות. הוא ננזף על ידי המפכ"ל דאז משה קארדי ונקנס בעקבות המקרה.

בריאיון עם חדשות 2 באינטרנט דיבר ניצב בדימוס יעקב בורובסקי בחום על שחם, אותו הכיר היטב במהלך שנותיו הרבות במשטרת ישראל. "ניסו הוא אדם עם יכולות נדירות לתקשר עם בני אדם, הוא משימתי, איש שטח אמיתי שיודע את העבודה".

בורובסקי הביע פליאה על התפתחות האחרונה ואמר כי הוא מקווה ששחם יוחזר לתפקידו בהקדם. "אני מתפלא מאוד על הסיפור, אני לא רוצה לדבר על פרטי הפרשה מכיוון שהם עדיין חסויים, אבל אני מתפלל שהדברים יופרכו".

"ההחלטה חריפה - זה לא יכול להיות בגלל משהו מינורי"

ניצב בדימוס משה מזרחי סיפר על שחם ותיאר אותו כאחרון הקצינים הבכירים שצמחו מתוך המשטרה. "הוא שוטר בכל רמ"ח אבריו, אדם שיודע לטפל בדברים גדולים כקטנים, הוא אמנם מאוד מחוספס אבל אנשים אוהבים אותו בגלל הישירות שלו", העיד מזרחי.

"השעיה כזאת היא צעד מאוד דרמטי - זה לא יכול להיות בגלל דבר מינורי", אמר מזרחי. "מדובר בהחלטה חריפה מאוד לאור הפרסום הרב שהיא מקבלת". מזרחי ששימש בתפקידו האחרון כראש אגף החקירות הוסיף: "אני מאחל לו ולמשטרת ישראל שהסיפור הזה יתבהר ויתפזר במהרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת