טלטלה במשטרה: ניצב ניסו שחם הושעה

המפכ"ל יוחנן דנינו, החליט להשעות מתפקידו את מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, עד להודעה חדשה בשל חקירה המתנהלת נגדו ונגד קצין בכיר נוסף במחוז. פרטי החקירה שמטלטלת את המשטרה נותרו חסויים, השר לביטחון פנים אהרונוביץ עודכן בפרטי הפרשה

סערה בצמרת המשטרה: מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, הוצא לחופשה כפויה בשל חקירה שמתנהלת בימים אלה נגדו ונגד קצין בכיר נוסף במשטרת ירושלים. את מקומו ימלא ניצב מני יצחקי שמונה לפני ימים אחדים למפקד יחידת לה"ב 433.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הורה להשעות מתפקידו קצין בכיר נוסף ממשטרת ירושלים, תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד תחנת ציון, גם זאת בעקבות המידע החסוי, עליו קיים צו איסור פרסום.

ניצב מני יצחקי, שמונה רק לפני מספר ימים למפקד היחידה המיוחדת לה"ב 433, ימלא את תפקידו של שחם בתקופה הקרובה. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', עודכן בפרטי הפרשה שמרביתם נשארים חסויים בשלב זה.

מדובר בהחלטה דרמטית להשעות שניים מבכירי הקצינים במשטרת ישראל. שחם נחשב לקצין מוערך מאוד, במשטרה בכלל ובירושלים בפרט. שמו הוזכר כאחד המועמדים המובילים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא, אחרי רב ניצב יוחנן דנינו.

על פי הערכות בכירים במשטרה, בהמשך היום ניתן יהיה לפרסם פרטים נוספים מהפרשה שמסעירה את אנשי החוק בישראל.

שמו של שחם עלה לכותרות בשנת 2005, לאחר שבזמן שכיהן כמפקד מרחב הנגב, תועד מתבטא באופן בוטה נגד המתנחלים במהלך הפגנה של מתנגדי ההתנתקות. הוא ננזף על ידי המפכ"ל ונקנס בעקבות המקרה. בשנת 2007 הוא מונה לסגן מפקד מחוז ירושלים, לאחר שבג"ץ דחה עתירה שהוגשה נגד מינויו, ולפני כשנה הוא מונה למפקד המחוז.

מחפשים מחליף לניצב רוני עטייה

אתמול דווח במהדורה המרכזית, על בכיר משטרה נוסף שייתכן ויסיים בקרוב את תפקידו. בעקבות הפרסומים האחרונים הלא מחמיאים על תפקוד על מפקד המחוז הצפוני ניצב רוני עטייה, מי שהיה מפקד מרחב חוף בזמן אסון הכרמל, התאמצו דוברי המשטרה והמפכ"ל ולטעון כי אין כל בעיה שהוא ימשיך לשמש כמפקד - אך מתחת לפני השטח התברר כי הסיפור הוא אחר לגמרי.

אתמול ערכו המפכ"ל, צוותו ואנשי המטה הארצי סיור בצפון, והגיעו לחיפה לדבר עם מספר מפקדים בכירים שאמורים לעזוב. שם התברר כי מחפשים מחליף לעטייה, כבר זמן לא קצר. מתוך רשימה של כמה ניצבים, הגיעו שני שמות לשלב הסופי - ניצב עמוס יעקב, כעת מפקד מחוז ש"י וניצב זוהר דביר, ראש אגף לוגיסטיקה.

שני המועמדים הם תושבי הצפון, ושימשו כקצינים בכירים במחוז הצפוני בעשור האחרון. המטרה בצמרת המשטרה היא לבצע חילוף מהיר כדי לא לזעזע את המערכת. באופן רשמי אומרים במשטרה: המפכ"ל לא הציג כל דרישה כי ניצב עטייה יסיים את תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת