דיירי הבניין בו התגלה המטען: "חוששים לביטחון של הילדים שלנו"

תושבי רחוב בתל אביב זכו להשכמה מהמשטרה, שמצאה בחניון המבנה חניון תת קרקעי. "אין שום הצדקה לשם הטוב שיצא לשכונה הזאת כל עוד מניחים פה מטענים ומסתובבים פה עבריינים", אמרה אחת הדיירות המודאגות, ושכנתה הוסיפה: "לא כיף לקום בבוקר עם משטרות באמצע חופשת חנוכה"

"בשבע בבוקר דפקו על הדלתות ופינו את כולנו": מטען החבלה רב העוצמה שהתגלה הבוקר (שני) בחניון בניין מגורים ברחוב מבצע קדש בתל אביב גרם לבהלה רבה בקרב התושבים. הדיירים שדיברו איתנו הביעו חשש מהעבריינים המסתובבים בשכונה וטענו כי "לא עושים מספיק בשביל לנקות את הפשע מהרחובות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ימית, אחת הדיירות המתגוררת בבניין - שנמצא בקרבת בית ספר בעיר, אמרה כי "יש תחושה שלא עושים פה מספיק בשביל ביטחון הילדים שלנו שמסתובבים בחופשת החנוכה ברחובות ואין שום הצדקה לתחושה של בועה כשמניחים מטענים ומסתובבים עבריינים". היא ציינה כי היא והדיירות האחרות "לא מרגישות בטוחות כשמסתובבות פה בלילה ולא כיף לקום בבוקר עם משטרות באמצע חופשת חנוכה".

"יש לי ילדים ונכדים, אין מה לעשות, זה יכול לקרות בכל מקום בארץ כנראה היום וזה לא מפתיע", אמר דייר אחר בשם אלכס. "כרגע אנחנו מחכים שיטפלו בזה". לעומתו, אחד השכנים, טל ארגן, קיבל את ההתרחשות הסוערת ברוח טובה: "אולי זה יוריד את הערך של הדירות ונעבור לדירה גדולה יותר. אמרנו שאולי הגיעו דיירים חדשים, אולי מישהו מנסה לחסל מישהו - זה די מפחיד. אני גדלתי בבת ים ולא חשבתי שזה ירדוף אותי לתל אביב".

"אין הצדקה לשם הטוב של השכונה" (חדשות 2)

"מנסים להתלוצץ, אבל זה מאוד מפחיד ומדאיג"

"הרגשה נוראית, הרגשה ממש לא נעימה. מישהו צריך לשים פה עין מאוד גדולה על מה שקורה בעיר שלה, ולא רק בדרום שלה. אין שום הצדקה לטייטל ולשם הטוב שיצא לשכונה הזאת כל עוד מניחים פה מטענים ומסתובבים פה עבריינים", הוסיפה ימית.

שכנתה שרה תיארה את התחושות הקשות: "זה היה גרוע מאוד ומבהיל, הוציאו אותנו מהבית עם בגדי שינה. אנחנו מנסים להתלוצץ על העניין אבל זה מאוד מפחיד ומדאיג. אין מילים כדי לתאר את הפחד והחרדה לחשוב מה היה קורה". לעומת חלק משכניה, שרה העריכה כי מדובר באירוע שלא קשור לתושבים הנוכחיים: "עד כמה שידוע לנו גרים אנשים חיוביים מאוד, ורובם אוכלוסיה מבוגרת".

בחיפוש שערכו השוטרים בשני מבנים ברחוב נמצא המטען וגם אקדח ברחוב ישראל גלילי הסמוך. בעקבות תפיסת אמצעי הלחימה, נפתחה חקירה בפיקודו של סנ"צ ניסים דאודי, שהבהיר כי המשטרה תשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לאתר את האחראים. במשטרה מעריכים שהמטען החבלה היה שייך ככל הנראה לאחד מארגוני הפשיעה הגדולים במרכז.