תיעוד: שודדי התכשיטים "מנקים" את החנות

כנופיית גנבים מתוחכמת נקלטה במצלמות האבטחה כשהיא שודדת את מכוניתה של נהגת שיצאה לבדוק מה גורם לרעש מהחלק האחורי. לחנות התכשיטים פרצו לאחר שעקרו את הסורגים. 3 נלכדו בזכות דגימת די.אן.איי

כמה פשוט לגנוב מכונית או לפרוץ לחנות תכשיטים? קטעים שתועדו על ידי מצלמות אבטחה חושפים את הקלות שבה הצליחה חוליית שודדים מתוחכמת לגנוב רכב מנהגת חסרת אונים, ולרוקן לחלוטין חנות תכשיטים בירושלים.

התמונות שצולמו בחודש שעבר בבת ים, סמוך למרכז מסחרי, מראות את הנהגת יוצאת מהמכונית לבדוק מה מקור הרעש שבוקע מחלקה האחורי. מה שהיא לא יודעת זה שהגנבים דאגו מבעוד מועד לחבל ברכב, ככל הנראה לכופף את הכנף האחורית כך שתרעיש בזמן הנסיעה.

בשלב זה, אחד מחברי החוליה חוצה את הכביש, פותח בשלווה את דלת הנהג, נכנס פנימה - ופשוט נוסע. הנהגת כושלת בניסיונות לרדוף אחר המכונית הנוסעת. גם הרכב שנוסע אחריו מעורב בשוד - מדובר ברכב האבטחה של הגנבים, שנועד לחלץ במידת הצורך את הנהג ולמלט אותו.

הנהגת יוצאת לבדוק מה מרעיש - הגנב בורח עם הרכב

חמשת חברי החוליה המזרח ירושלמית מתמחים לא רק בגניבת מכוניות, אלא גם בשוד חנויות תכשיטים. גם כאן השיטה מוכרת - מתקרבים עם הרכב עד לחלון הראווה, מחברים כבלי מתכת בין הסורגים למכונית ולאחר שהוסר מכשול הכניסה נכנסים הפורצים לחנות כשהם רעולי פנים ולבושים בסרבלים שמקשים על זיהוי מבנה גופם.

הגנבים יודעים היטב שמצלמות האבטחה מתעדות את מלאכת איסוף התכשיטים, אך זה ממש לא מרתיע אותם. כך הם פרצו לחנויות בירושלים, תל אביב, בת ים וחיפה, כשהשלל שלהם נאמד ביותר ממיליון שקלים.

התכשיטים שנגנבו נמכרו לצורפים בשטחים, ולשם גם נמלטו שניים מחברי החוליה. את שלושת חבריהם עצרו בלשי החידה המרכזית של משטרת ירושלים. זאת כנופיה של אנשי מקצוע, אומרים במשטרה, שכשלו בהותירם דגימת דנ"א אחת - שהובילה לבסוף לחשיפת החוליה. 

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו יוסי זילברמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת