צפו: כך השתלטו השודדים על המסעדה באילת

מצלמות האבטחה תיעדו אמש את שני רעולי הפנים שחדרו למסעדת "קאסה דו-ברזיל" בעודם מאלצים באיומים את העובדים להעביר לידיהם רבבות שקלים. מאוחר יותר נהרג אחד מהם בקרב יריות עם שוטרים

במשטרה ממשיכים לחקור את אירועי הלילה הסוער שהתרחש אמש באילת, שבשיאו הצליחו שני שודדים חמושים להשתלט על ניידת משטרה ואחר כך ניהלו קרב יריות שהסתיים במות אחד מהם.

מצלמות האבטחה במסעדת "קאסה דו-ברזיל", שנשדדה על ידי שני החשודים, תיעדו איך חדרו למקום בשעת לילה רעולי פנים - ובמכות, איומי אקדח וסכין שנשאו עמם אילצו את העובדים להעביר לידיהם סכום של רבבות שקלים.

זמן קצר אחר כך הגיעה לזירה ניידת סיור. השודדים הצליחו להפתיע את הצוות שהיה בה, וכך הצליחו ליטול לידיהם את נשקיהם האישיים, נכנסו אל תוך מונית שחלפה במקום וחטפו את נהגה ואת התיירת האוקראינית שנסעה בה.

שני החשודים: צעירים תושבי חיפה

מפקד מרחב אילת במשטרה, ניצב-משנה רון גרטנר, סיפר על קרב היריות שהתפתח בין הצדדים. "קצין הבילוש קיבל החלטה נכונה ולא ביצע ירי בתוך העיר, אלא חיכה שהמונית תצא לשטח פתוח", הוא הסביר.

"על הכביש העוקף של אילת בוצע ירי מבוקר מתוך ניידת הבילוש לעבר הגלגלים של המונית. את כל זה עשו השוטרים תחת ירי, כי החשודים המשיכו לירות לעבר הניידות", תיאר גרטנר. "המונית עצרה בצד, וכשהשודדים יצאו החוצה הם פתחו באש. השוטרים השיבו ירי שממנו נהרג אחד החשודים והשני הסגיר עצמו".

שני החשודים בשוד הם אחים תושבי חיפה, בני 22 ו-28. אחד מהם מוכר היטב למשטרה מעבירות קודמות שביצע בעלות אופי דומה.

"האירוע אומנם הסתיים במותו של השודד, אבל אזרחים חפים מפשע לא נפגעו", סיכם גרטנר. "אנחנו מנהלים תחקיר מבצעי והחקירה נמצאת בראשיתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת