רשות ההגבלים פשטה על תנובה

חוקרי רשות ההגבלים העסקיים פשטו על משרדי החברה, החרימו מסמכים ולקחו לחקירה מספר בכירים. החשד: הפרו הסכם עם הספקים. לפני פחות משנה נפתחה חקירה נגד תנובה בחשד שניסתה להסתיר את מסקנות דוח מקינזי

פחות משנה לאחר החקירה הקודמת, פשטו היום חוקרי רשות ההגבלים העסקיים על משרדי חברת תנובה במתחם גלילות. החוקרים החרימו מסמכים ולקחו לחקירה בכירים בחברה בחשד שהפרו צו שהסדיר את מערכת היחסים עם רשתות השיווק ובכך פגעו בספקים קטנים ובינוניים.

בסוף 2011 פתחה רשות ההגבלים העסקיים בחקירה נגד תנובה בחשד שהחברה הסתירה מהרשות את דוח מקינזי שנחשף בעיתון "גלובס". הדוח גרס כי תנובה יכולה להעלות את מחירי הגבינה הלבנה, הגבינה הצהובה והקוטג' ב-15% לפחות כיוון שהביקוש אליהם קשיח.

מהלך זה עשוי היה לשמש נגד תנובה בבחינה האם החברה עשתה שימוש לרעה בכוחה המונופוליסטי בשוק כדי להעלות מחירים בצורה לא הוגנת, דבר המנוגד לחוק.

במסגרת אותה חקירה נערכה פשיטה נוספת של רשות ההגבלים על משרדי תנובה בצומת גלילות ובה נלקחו מסמכים שנגעו לאופן התמחור של מוצרי החלב של החברה. במסגרת אותה פרשה, נלקחה יו"ר תנובה דאז, זהבית כהן, לחקירה ואיתה גם מנכ"ל החברה, אריק שור.

יצוין כי הפשיטה הנוכחית מתבצעת במסגרת חקירה חדשה של רשות ההגבלים כנגד תנובה ואינה מהווה המשך של החקירה הקודמת כנגד החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת