יפו: עד מדינה לשעבר נרצח ביריות

דוד חקק בן 42 נורה למוות מאש שנפתחה לעברו. היורים נמלטו מהמקום. כוח מד"א שהוזעק לזירה קבע את מותו לאחר שהחייאתו נכשלה. חוקרי המשטרה שהגיעו למקום זיהו כי מדובר באדם ששימש בעברו כעד מדינה, ופתחו בסריקות נרחבות אחר היורים

רצח ביפו: דוד חקק, בן 42 מגבעתיים, נורה למוות בעת שנסע במכוניתו ברחוב קויפמן פינת רחוב ברגנר, על גבול יפו-תל אביב. לעבר רכב המאזדה בו נהג חקק נפתחה אש מאופנוע שנסע בצמוד אליו ונמלט. חקק שימש עד מדינה בפרשת הימורים גדולה, ובעבר נמצא טיל לאו שהוסתר ליד ביתו.

הרצח אירע קצת אחרי השעה חצות, כשצרור יריות מאופנוע חולף פגע ברכב שבו נהג חקק. עוברי אורח ששמעו את הירי הזעיקו צוות של מגן דוד אדום. הפרמדיקים ביצעו פעולות החייאה בחקק, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

כשהגיעו השוטרים לזירה הם זיהו כי הנרצח, נשוי ואב לשני ילדים, שימש בעברו כעד מדינה במשפט נגד חברי ארגון פשיעה. המשטרה הקימה צוות חקירה בראשות ניצב משנה גדי אשד ופתחה בסריקות אחרי האופנוע. כעת נבדק האם עדותו של חקק היא שהובילה לפגיעה בו.

סייע להפליל 15 חשודים בניהול ארגון פשיעה

עדותו של חקק חקק סייעה להפליל 15 חשודים ובהם אבי רוחן, עבריין מוכר למשטרה. רוחן ו-14 מאנשיו הואשמו בשנת 2007 בניהול והשתייכות לארגון פשיעה שפעל בארץ בחו"ל בתחום הסחיטה וההימורים. כתב האישום נגדם כלל עשרות סעיפים ובהם ניהול בתי הימורים והונאת המהמרים בהם, סחיטה באיומים, הלבנת הון ואף מתן שוחד לשוטר.

הפרקליטות יצאה בהצהרות על הדג השמן שנתפס ברשת, אך במרס 2008 חתמה עם הנאשמים על הסדר טיעון במסגרתו הוסרו שני האישומים העיקריים הנוגעים לעבירות על חוק ארגון הפשיעה וחוק הלבנת ההון, שהיו אמורים לשלוח את הנאשמים לתקופות מאסר ממושכות.

מאז הפיכתו של חקק לעד מדינה מיקומו אמור היה להישמר בסוד, אך לפני כמה שנים נמצא טיל לאו מוסתר בקטנוע מחוץ לבית ברמת אפעל בו שהה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת