הבכיר בעפולה שנעצר: ראש העיר אבי אלקבץ

בית משפט השלום בחיפה שחרר בערבות את ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ, שעוכב הבוקר לחקירה בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מרמה, שוחד והפרת אמונים. על אלקבץ נאסרה הכניסה לעפולה למשך 30 הימים הקרובים. "זו תחושה לא נעימה ואני מקווה לעבור את זה בהקדם", אמר

ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ הובא הערב לדיון בבית משפט השלום בחיפה, לאחר שהבוקר עוכב לחקירה בחשד לעבירות חמורות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. אלקבץ נעצר הבוקר לאחר חקירה סמויה שערכה השלוחה הצפונית של היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה במשך יותר משנתיים.

"זו תחושה לא נעימה ואני מקווה לעבור את זה בהקדם", אמר הערב אלקבץ בבית משפט השלום בחיפה, כשהוא מלווה בידי שוטר.

בתום הדיון, קבעה השופטת מירב קלמפנר נבון, כי אלקבץ ישוחרר בערבות של 50,000 שקלים. כמו כן, הוחלט כי ייאסר על אלקבץ ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשה ובנוסף לא תתאפשר לראש העיר כניסה לעפולה בכלל ולבניין העירייה בפרט במשך 30 הימים הקרובים. במהלך החודש הקרוב הוא ישהה בית קרובי משפחתו באבן יהודה.

המשטרה ממשיכה בחקירת הפרשה בניסיון לגלות פרטים נוספים על הקשר שניהל הבכיר עם הגורמים השונים. על פי החשד, בפרשה מעורבים מספר חשודים נוספים, גם הם עובדי עיריית עפולה, וככל הנראה, יש לפחות שני עדי מדינה המעורבים בפרשה.

לצורך החקירה, פשטה המשטרה על בניין העירייה והחרימה מסמכים. על פי החשד, אלקבץ היה בקשר עם מספר קבלנים המעורבים בפרויקטים שונים בעיר. הוא חשוד שקיבל מהם שוחד - בתמורה למתן אישורים לבניית גני אירועים, ולחריגות בנייה.  

דובר עיריית עפולה משה וולפין סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "בבוקר הגיעו מהמשטרה לעשות איסוף מסמכים אצלנו. נפגשתי עם השוטרים ובידם היה צו לעיון במסמכי העירייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת