בית משפט בפריז הודיע על פתיחת חקירה נגד דורסי לי זיתוני

כשנה אחרי התאונה הקטלנית שבה נהרגה לי זיתוני בישראל, ביהמ"ש בפריז פתח בחקירת מותה. החקירה נפתחה לאחר תלונה שהגישו בני משפחתה נגד שני החשודים בדריסה שנמלטו לצרפת, בחשד להריגה בנסיבות מחמירות

בדרך לעשיית צדק? בית המשפט בפריז פתח בחקירה פלילית נגד קלוד חייט ואריק רוביק - החשודים בדריסתה למוות של לי זיתוני ז"ל בחודש ספטמבר האחרון בת"א. כלי התקשורת בצרפת מדווחים שעו"ד מקומי בשם ז'יל וויליאם-גולדנדל, הגיש נגד השניים תלונה בגין "הריגה בנסינות מחמירות והפקרתה בתאונת פגע וברח". התלונה הוגשה לבית המשפט בפרבר הפריזאי קרטי.

החלטת בית המשפט לפתוח בחקירה מגיעה לאחר שלפני כשבועיים החליטו בני משפחתה של לי זיתוני ז"ל שנדרסה למוות, להגיש תלונה נגד הדורסים בצרפת. ייתכן כי החלטתם המפתיעה של בני המשפחה להגיש תלונה בחו"ל היא עדות לוויתורם על הניסיון להביא להסגרת החשודים בדריסה - קלוד אייזיק חייט ואריק רוביק - לישראל.

בן זוגה של לי, רועי פלד, הסביר כי החלטת המשפחה להגיש תלונה בצרפת הגיעה לאחר תהליך חשיבה ארוך. "כיוון שהשניים מסתובבים חופשי ועדיין מיוחסות להם עבירות שונות, החלטנו שזהו הזמן המתאים ביותר", אמר רועי שפעל רבות בניסיון להסגיר את הדורסים, "המשפחה הגישה את התלונה והיא מצפה ממשטרת צרפת לקחת את המושכות ולהכניס את השניים לכותלי בית הסוהר".

לי זיתוני נהרגה בחודש ספטמבר האחרון לאחר שנדרסה על ידי ג'יפ בו נהג קלוד אייזיק חייט ולצדו אריק רוביק. השניים שהו בארץ באופן חוקי עם אשרת תיירים. חייט ורוביק בילו באזור תל אביב, ובסיום הבילוי, אייזיק - חברו של בעל הרכב - נהג בג'יפ והוא זה שפגע בלי הרג אותה במקום.

הם נמלטו מהמקום כשהם עוברים ברמזורים אדומים, והגיעו לחניון הבניין בו הם מתגוררים ברחוב מזא"ה 5 בתל אביב, שם החביאו את הרכב בחנייה תת-קרקעית בבניין היוקרתי בו התגוררו.

מיד לאחר התאונה ועוד לפני שהתברר למשטרה במי מדובר, אספו השניים את חפציהם ונמלטו מהארץ ביחד עם בני משפחותיהם בטיסה לז'נבה, משם המשיכו לפריז. צו מעצר בינלאומי הוצא נגד שני החשודים בדריסתה למוות של לי ז"ל מיד לאחר האירוע, אך שלטונות צרפת סירבו מאז להסגירם לישראל. זאת, גם לאחר שחייט נעצר פעמיים על ידי משטרת צרפת בעוון נהיגה במהירות מופרזת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת