ניסה להבריח 51 טלפונים סלולריים

תושב ירושלים ניסה לעבור במסלול הירוק, אך עורר את חשדם של בודקי המכס. לאחר שעבר במכונת השיקוף התברר שהחשוד החביא על גופו ובבגדיו לא פחות מ-51 מכשירי סלולר. לחוקרים הסביר: מצבי הכלכלי קשה, רציתי למכור את המכשירים ולפרנס את משפחתי

6.5 ק"ג של טלפונים ניידים על גופו. ארכיו (חדשות 2)

נוסע שהגיע לארץ בטיסה מלונדון נעצר בשדה התעופה בן גוריון. הוא נלקח לחקירה ועוכב בחשד שניסה להבריח טלפונים סלולרים לארץ - החשוד נתפס במעבר המכס כשעליו לא פחות מ-51 מכשירי טלפון סלולריים שהודבקו לגופו.

החשוד הוא תושב ירושלים, בעל דרכון בריטי שעבר במסלול הירוק, אך בודקי המכס בשדה התעופה חשדו בו ולקחו אותו לבדיקה נוספת. במכשיר השיקוף התברר שהוא נושא על גופו 51 מכשירים סלולריים. למעשה, נשא החשוד על גופו משקל כולל של כ-6.5 ק"ג של טלפונים ניידים שהיו פזורים בכיסי מכנסיו ובמעילו.

בחקירתו הודה החשוד כי התכוון להבריח את הטלפונים, ולחוקרי המכס ניסה להסביר את מעשיו וסיפר כי הוא נמצא במצב כלכלי רעוע, וכי התכוון למכור את המכשירים בארץ כדי פרנס את משפחתו. הוא הודה בחקירתו כי לא התכוון לעבור במסלול האדום ולהצהיר על המכשירים, שכן אז יצטרך לשלם מסים ולא יוכל להרוויח דבר לדבריו.

שווי המכשירים שהוחרמו מוערך בכ-180,000 שקלים, שווי המס החל על הסחורה המוברחת נאמד ב-59,000שקלים לערך. בית משפט השלום ברמלה שחרר את החשוד בתנאים מגבילים, ועיכב את יציאתו מהארץ. בנוסף, ייאלץ החשוד להפקיד את דרכונו בתחנת המשטרה עד תום ההליכים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת