צפו: סוכלה הברחה של 13 אלף סמארטפונים

אנשי המכס בנמל התעופה בן גוריון חשפו השבוע ניסיון הברחה חסר תקדים של אלפי טלפונים חכמים לישראל, בשווי כולל של 14 מיליון שקלים. במכס טוענים שתופעת הברחת הסמארטפונים רק הולכת ומתרחבת

כל מכור לגאדג'טים היה חולם להיכנס לחדר הזה: כ-3,000 טלפונים חכמים, מתקדמים - רק מחכים להיחטף מהמדפים.

אבל, זהו רכוש מוחרם שהוברח לישראל באופן בלתי חוקי. ברשות המסים חושדים שקבוצה של ארבעה ישראלים קנתה את המכשירים הניידים בהונג-קונג, והצהירה שמדובר במשלוח של מכשירי אייפוד זולים יותר.

רפי גבאי, מנהל המכס בנתב"ג סיפר: "בבדיקה סמויה שעשינו גילינו שיש שם כמות גדולה של סמארטפונים. מדובר בהברחת שיא שנתפסה אי פעם בנתב"ג בסכום כולל של 14 מיליון שקל".

מעל 5 מיליון מכשירים מוברחים בשנה

היקף התפיסה הזאת הוא אמנם חסר תקדים, אך זה רק חלק מתופעה. מאז תחילת השנה נתפסו במכס מעל ל-11 אלף סמארטפונים שהוברחו באופן בלתי חוקי בתופעה שרק הולכת ומתחזקת. "מדובר בתפיסה חריגה מאוד שנתנה מכה לענף הסחר בפלאפונים מוברחים", הדגיש גבאי והוסיף: "מדובר בנזק ישיר של עשרות סחורה מעל לשני מיליון דולר".

אין מה להגיד, הישראלים אוהבים טלפונים חכמים. על פי נתוני המכס, בשנת 2011 יובאו לישראל באופן חוקי מעל לחמישה מיליון מכשירי טלפון, 80% מהם - סמארטפונים. על כל אחד מהם מושת מס קנייה ומס ערך מוסף שממנו, ניסו החשודים להימנע.

בינתיים, ארבעת החשודים נמצאים במעצר, וכתב אישום נגדם יוגש בקרוב. עכשיו מקווים במכס, שהטלפון היחיד שיראו הארבעה בשנים הקרובות הוא הטלפון ציבורי - בבית הכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת