גרם לאדם להתאבד - ונחשד בהריגה

המשטרה חושדת שמסרון מאיים ששלח עוז משטי לתושב פתח תקווה, שהיה חייב לו 5,000 שקלים, היה מה שגרם לו לשים קץ לחייו. אתמול, יממה לפני חתונתו, נעצר מי שהלווה לו את הכסף ושלח את אותה הודעה, והוא חשוד - באופן תקדימי - בהריגה

דווקא יממה לפני שנשא לאישה את בחירת לבו, נעצר עוז משטי, צעיר בן 21 מפתח תקווה, בחשד להריגה. הסיפור הלא שגרתי הזה החל במוצאי השבת האחרונה. רפאל אטדגי, תושב העיר בן 50, שם קץ לחייו לאחר שלטענתו קיבל מסרון בו משטי מאיים על חייו בשל חוב של 5,000 שקלים.

בעקבות המכתב שהשאיר אטדגי ז"ל, פתחו במשטרת פתח תקווה בחקירה סמויה במסגרתה נעצרו משטי ואדם נוסף שהובא היום לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. "לא עשיתי לו כלום ולא איימתי. אני לא מבין מה הקשר בין ההתאבדות שלו לזה שביקשתי את הכסף שלי בחקירה", אמר משטי טרם הדיון.

"אכן, היו מסרונים ששלח בו הוא מבקש את כספו בחזרה", הסביר פרקליטו עו"ד אילן אזולאי, "אבל גם אם איים אז אין קשר סיבתי בין התאבדותו של אטדגי לבין החשדות שעלו נגדו". אביו, אברהם, נשמע נחרץ וזועם הרבה יותר. "כשייגמר הסיפור הזה אנחנו נתבע את המשטרה על עוגמת נפש".

בתום הדיון, החליטה השופטת לשחרר את משטי לחתונתו, אבל קבעה שאת ירח הדבש הוא יבלה עם כלתו במעצר בית. במקביל, הוארך מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת