משפחתה של לי זיתוני הגישה תלונה נגד הדורסים בצרפת

לאחר שצרפת המשיכה בסירובה להסגיר לישראל את דורסי לי זיתוני, החליטה משפחתה להגיש תלונה פלילית נגד השניים במדינתם. אם השניים ייתפסו, הם יישפטו על ידי המערכת המשפטית בצרפת ולא יוסגרו לישראל. "אנחנו מצפים עכשיו ממשטרת צרפת להכניס את הדורסים לכותלי בית הסוהר", אמר בן זוגה של לי ז"ל

המאבק עובר לצרפת: לאחר חודשים ארוכים של קמפיין תקשורתי וציבורי להסגרתם לישראל של דורסי לי זיתוני, החליטו ביום שישי האחרון בני משפחתה של לי זיתוני ז"ל שנדרסה למוות, להגיש תלונה נגד הדורסים בצרפת.

ייתכן כי החלטתם המפתיעה של בני המשפחה להגיש תלונה בחו"ל היא עדות לוויתורם על הניסיון להביא להסגרת החשודים בדריסה - קלוד אייזיק חייט ואריק רוביק - לישראל.

בן זוגה של לי, רועי פלד, הסביר כי החלטת המשפחה להגיש תלונה בצרפת הגיעה לאחר תהליך חשיבה ארוך. "כיוון שהשניים מסתובבים חופשי ועדיין מיוחסות להם עבירות שונות, החלטנו שזהו הזמן המתאים ביותר", אמר רועי שפעל רבות בניסיון להסגיר את הדורסים, "המשפחה הגישה את התלונה והיא מצפה ממשטרת צרפת לקחת את המושכות ולהכניס את השניים לכותלי בית הסוהר".

כעת, לאחר הגשת התלונה צפויה משטרת צרפת לפתוח בהליכים נגד החשודים בדריסה ואם הם ייעצרו וישפטו על ידי בית משפט צרפתי, הם לא יוכלו להיות מוסגרים לישראל.

דרסו את לי ונמלטו לפריז

לי זיתוני נהרגה בחודש ספטמבר האחרון לאחר שנדרסה על ידי ג'יפ בו נהג קלוד אייזיק חייט ולצדו אריק רוביק. השניים שהו בארץ באופן חוקי עם אשרת תיירים. חייט ורוביק בילו באזור תל אביב, ובסיום הבילוי, אייזיק - חברו של בעל הרכב - נהג בג'יפ והוא זה שפגע בלי הרג אותה במקום.

הם נמלטו מהמקום כשהם עוברים ברמזורים אדומים, והגיעו לחניון הבניין בו הם מתגוררים ברחוב מזא"ה 5 .בתל אביב, שם החביאו את הרכב בחנייה תת-קרקעית בבניין היוקרתי בו התגוררו.

מיד לאחר התאונה ועוד לפני שהתברר למשטרה במי מדובר, אספו השניים את חפציהם ונמלטו מהארץ ביחד עם בני משפחותיהם בטיסה לז'נבה, משם המשיכו לפריז.

צו מעצר בינלאומי הוצא נגד שני החשודים בדריסתה למוות של לי ז"ל מיד לאחר האירוע, אך שלטונות צרפת סירבו מאז להסגירם לישראל. זאת, גם לאחר שחייט נעצר פעמיים על ידי משטרת צרפת בעוון נהיגה במהירות מופרזת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת