חשד: המרסס ב"יד ושם" מומן ע"י גורמים מחו"ל

במשטרה נמשכת חקירת כתובות הנאצה ב"יד ושם" ועולה חשד שהשלושה שהיו אחראים להן, השחיתו גם את בית האצ"ל בצפת ואת עתיקות בית שאן עם כתובות דומות בגנות הציונות. החוקרים בודקים אם החשוד המרכזי קיבל כספים מגורמים אנטי-ציוניים בחו"ל

חקירת ריסוס כתובות הנאצה ב"יד ושם": שניים מהצעירים החרדים החשודים בהשחתת אתר ההנצחה ובגרפיטי בגבעת התחמושת, שוחררו היום למעצר בית, אך החשוד העיקרי נותר במעצר. ביום שלישי יוגשו נגד השלושה כתבי אישום.

חקירת המשטרה את פעולות החשוד העיקרי, שעומדת על סף סיום, מעלה חשד שמדובר כמעט ב"מחתרת אנטי-ציונית". החוקרים בודקים את האפשרות שהשלושה ריססו כתובות נאצה גם באתרים נוספים ששייכים לתולדות היישוב היהודי ברחבי הארץ - עליהם לא היה ידוע עד עכשיו. נבדק חשד שהם ריססו את הכתובת "ציונים החוצה - פלסטינים פנימה" בבית האצ"ל בצפת בשנה שעברה והשחיתו את עתיקות בית שאן.

במקביל בודקים חוקרי היחידה המרכזית של מחוז ש"י חשד, שנמצא לו סימוכין, לפיו החשוד העיקרי אלחנן אסתרוביץ' עמד בקשרים עם גורמים אנטי-ציוניים בחו"ל. אם חשד זה יתממש, ייתכן שאותם גורמים גם מימנו אותו ושלחו לו כספים.

אסתרוביץ' לא הביע צער על המעשים וכך הוא נשע בשבוע שעבר, בזמן דיון בבימ"ש השלום בירושלים: "נמאס מהצביעות של יד ושם, זה מוסד ציוני צבוע. שוטפים להם את המוח עם השואה, מסתירים שלמנהיגות הציונית היה אינטרס בשואה, הם רצו שיהיה שואה, עד עכשיו עושים הון פוליטי מהשואה".

פרקליטו של אסתרוביץ', עו"ד יאיר נהוראי, מבהיר כי מרשו לא מכחיש את השואה. לדבריו, אסתרוביץ' אמנם אינו מתחרט על מעשיו אך לטענתו הציונות היא זו ש"ניכסה" את השואה לצרכים לא ראויים וזה מה שעומד ביסוד כתובות הנאצה שריסס באתרים השונים.

בהארכת המעצר היום נכחו שני הוריו של אסתרוביץ', שניהם ניצולי שואה. אמו הגיעה בלבוש מלא מכף רגל עד ראש בסגנון "אמא טליבאן" ואילו אביו - חילוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת