ניסיון חיסול בצפון: עובר אורח נורה למוות, שניים נפצעו קשה

אש נפתחה בצהריים מרכב שנסע ליד הכנסייה הלטינית בכפר יפיע הסמוך לנצרת. מהירי נפצעו שלושה בני אדם, שניים מהם בני משפחה המצויה בסכסוך חמולות. אזרח תמים שהיה בקרבתם מת בבית החולים

גבר בן 55 נורה למוות בצהריים בכפר יפיע הסמוך לנצרת מרכב חולף שנהגו הצליח להימלט מהמקום. חקירה ראשונית העלתה כי ההרוג - חוסיין כלילייה שעבד במועצה המקומית - נקלע במקרה לזירת האירוע בשיאו של ניסיון חיסול של שני בני אדם שעמדו בקרבתו ונפצעו בינוני עד קשה.

אחיו של כליילה, שוטר במקצועו, הגיע לזירה ונחרד לגלות שאחיו הוא האיש שנורה בשגגה. "האו חף משפע אין לו שום קשר לאירוע", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "האלימות במגזר מדאיגה מאוד, אלוהים שישמור אותנו".

האירוע התרחש בפתח הכנסייה הלטינית שבכפר. שלושת הנפגעים בתקרית פונו על ידי כוחות ההצלה לטיפול בבית החולים האנגלי שבנצרת, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו זמן קצר אחרי שהובא לשולחן הניתוחים.

לפי ההערכה, היה הרקע למעשה סכסוך בין משפחות מוכרות במגזר הערבי ששני הפצועים משתייכים לאחד הצדדים שבו.

מצבור נשק אותר בכפר אעבלין

במשטרה פועלים כבר תקופה ארוכה למגר את תופעת החזקת הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי. רק לפני שמונה ימים פשטו בלשים על שטח חקלאי סמוך לכפר אעבלין שבו נדהמו לגלות מצבור נשק שלא היה מבייש מחסן אמצעי לחימה צבאי.

בין היתר, נחשפו שם טילי לאו, לבנות חבלה וכמות גדולה של חומר נפץ. המצבור אותר בזכות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה, שהוביל לפקודה לפשוט על המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת