אלימות וגזענות בבית שמש: "צעקו 'ערבי מסריח' - ועשו בי לינץ'"

י' התכוון להעביר את הזמן הפנוי בסופ"ש בבילוי, אבל סיים את הלילה בביה"ח. צעירים שיכורים שהבחינו בו התנפלו עליו והכו אותו נמרצות בכל גופו, עד שעובר אורח הבחין במתרחש וגרם להם להימלט. כשהוא חבול בפניו סיפר: "המכות שחטפתי היו כלום לעומת הכאב הנפשי שנגרם לי"

פניו החבולות של י' (חדשות 2)

י', צעיר ערבי בן 19, מתגורר בבית שמש עם בני משפחתו מאז שהיה בן שנתיים. אמש הוא יצא מביתו יחד עם חבר, והשניים החלו לצעוד לעבר הטיילת שבעיר. בדרך לשם הבחינה בהם חבורת צעירים ששתו לשוכרה בגן ציבורי סמוך, שמתגוררים בשכנות ל-י' ומכירים אותו ואת בני משפחתו. זה לא מנע מהם להתנפל עליו ולהכות אותו נמרצות - רק בשל מוצאו.

"עברתי בשכונת הגפן כשלפתע ראיתי שמונה בחורים שהתחילו לצעוק עליי, משום מקום, 'ערבי מסריח'", סיפר י' לחדשות 2 באינטרנט. "הם נראו שיכורים אבל ידעו מי אני. מעולם לא היה בינינו שום סכסוך, ואפילו זמן קצר לפני כל זה הם אמרו לי שלום".

כעבור זמן קצר מצא עצמו י' מוקף באותם הצעירים שהחלו לתקוף אותו ואת חברו, אלא שהאחרון הצליח להימלט ורץ להזעיק עזרה. "אחד מהם הגיע ומשום מקום הכה אותי בראש עם אבן גדולה. מעוצמת הפגיעה נפלתי על הרצפה והם החלו לבעוט חזק בראש שלי ולקפוץ עליי", הוא תיאר.

עובר אורח הגיע - התוקפים ברחו

מסכת ההתעללות נמשכה, להערכת י', כחמש דקות - כשמה שהביא לקצה היה רכב שנהגו הבחין בהתרחשויות ועצר ליד הזירה. "יצא מהאוטו הזה בחור שהם ככל הנראה חשבו שהוא שוטר סמוי", סיפר. "הם פשוט קמו וברחו. באותו הרגע התחלתי להקיא כמה פעמים - עד שהתעלפתי".

נהג הרכב הסיע את י' למרפאה מקומית בבית שמש, שם עבר סדרת בדיקות. אחרי שהתעורר חשש כי לקה בזעזוע מוח הוא פונה לטיפול בבית החולים "הדסה עין כרם" שבירושלים.

לפנות בוקר הודיעה המשטרה להוריו של י' על אירועי הלילה. אחיו מיהר להגיע לבית החולים ונחרד כשראה את החבלות הקשות שעל פניו. לפני הצהריים שוחרר י' לביתו, חבול בגופו - אך מצולק בנפשו. "המכות שחטפתי היו כלום לעומת הכאב הנפשי שנגרם לי", הוא סיפר. "קשה להאמין שאנשים כאלה שגדלתי לידם עשו בי פשוט לינץ'".

אחרי ששוחרר מבית החולים הגיע ת' לתחנת המשטרה בבית שמש וגולל לפני החוקרים את אירועי הלילה. במשטרה אישרו כי הוגשה תלונה בנושא וציינו כי נפתחה חקירה. עד כה, טרם נעצרו חשודים במעשה.

בהכנת הכתבה השתתף יוסי זילברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת