מסקנות ראשונות: הדליקה במעלה החמישה - הצתה

משטרת ירושלים הקימה בימים האחרונים צוות חקירה מיוחד כדי לבדוק את הגורמים לדליקות הענק שפרצו בהרי ירושלים השבוע. ממסקנות ראשונות עולה, כי בעוד שהשריפה בקיבוץ מעלה החמישה נגרמה מהצתה, השריפה במוצא שגרמה לסגירת כביש 1 נגרמה מרשלנות

מסקנות ראשונות מצוות החקירה המיוחד שהוקם לבדיקת הנסיבות לשריפות הענק באזור ירושלים לפני יומיים. על פי המשטרה, שעדיין לא חושפת את כל הראיות שנאספו ופרטי החקירה, ישנה הפרדה בין הדליקה שפרצה באזור מעלה החמישה והדליקה שפרצה באזור מוצא וגרמה לפקקי ענק בכביש ירושלים-תל אביב.

לטענת המשטרה, השריפה באזור מעלה החמישה נגרמה כתוצאה מהצתה מכוונת, אחת ממאות הצתות שהיו באזור ירושלים בחודשים האחרונים. עם זאת, הוסר החשד להצתה בשריפה באזור מוצא. גורמים המקורבים לחקירה מסרו כי ככל הנראה, רשלנותם של פועלים שעבדו באזור גרמה לגיצים שהביאו לדליקה בשדה הקוצים.

למעלה מאלף שריפות החודש

במשטרה חוקרים האם שתי השריפות שפרצו באזור ירושלים וגרמו לנזק רב ושיבושי תנועה קשים נגרמו בשל הצתה. אם זה אכן כך - זאת ממש לא הפעם הראשונה. בשבועות האחרונים סובל אזור ירושלים מגל הצתות חסר תקדים.

בחודש וחצי האחרונים בלבד, נרשמו 1,057 מקרים של שריפות קוצים באזור הבירה. במכבי אש מעריכים כי לא פחות מ-70% מהשריפות הללו אירעו בשל הצתות - סבך הכול מדובר ביותר מ-700 מקרים.

האזור ה"שרוף" ביותר הוא הר הצופים בירושלים, שם נרשמו מספר רב של הצתות, רובן באזור בסיס חיל המודיעין במזרח ההר שגובל בבתי הכפר עיסוואיה. תושבי מזרח העיר גם תקפו באבנים כוחות כיבוי שבאו לכבות ארבע חנויות באזור שער שכם בעיר העתיקה שהוצתו. הכוחות הותקפו באבנים בקבוקים ונאלצו להזעיק תגבור משטרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת