נערים מצפון י-ם נעצרו בחשד להצתת שריפה בבירה

בעוד שבמשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות שריפות הענק שלשום בהרי ירושלים, נעצרו שני קטינים מהכפר עיסוואיה בחשד שהציתו בשבועות האחרונים שדות קוצים באזור הר הצופים. אחת הדליקות אף גרמה לפגיעה ב-14 חיילים כתוצאה משאיפת עשן. בשעה זו מובאים החשודים לדיון בהארכת מעצרם

תזכורת: השריפה בכניסה לי-ם (שמואל בן ישי , חדשות 24)

האם אחרי גל ההצתות יגיע גל מעצרים? שני נערים מעיסאוויה שבצפון ירושלים נעצרו בחשד שהיו מעורבים בשבועות האחרונים בהצתות באזור הר הצופים.

בשעה זו מובאים הנערים להארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר. הם חשודים בהצתה מכוונת של שדות קוצים סמוך לבסיס עופרית של צה"ל וסמוך לבית החולים הדסה בהר הצופים. אחד הנערים הודה בחקירתו במיוחס לו, שיחזר את מעשה ואף הפליל את הנער השני שסייע לו בהצתות.

הצתות על רקע לאומני?

נזכיר כי לפני כשבוע וחצי נפגעו 14 חיילים המשרתים בבסיס "עופרית" באזור ירושלים משאיפת עשן בעקבות דליקה שפרצה בבסיס. כל הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים בבירה, כאשר מצבו של אחד מהנפצעים הוגדר בינוני.

בצה"ל חשדו כבר אז נערים ממזרח ירושלים ניצלו את תנאי השרב הקשים ששררו באזור על מנת לגרום להצתה מכוונת על רקע לאומני. בסופו של דבר, ארבעה צוותי כיבוי בסיוע חיילים מכיתת הכוננות של הבסיס הצליחו להשתלט על הדליקה.

נמשכת חקירת השריפות בכניסה לירושלים

במשטרה ממשיכים כל העת גם לחקור האם שתי השריפות שפרצו באזור ירושלים וגרמו לנזק רב ושיבושי תנועה קשים נגרמו בשל הצתה.

בשבועות האחרונים סובל אזור ירושלים מגל הצתות חסר תקדים. בחודש וחצי האחרונים בלבד, נרשמו 1,057 מקרים של שריפות קוצים באזור הבירה. במכבי אש מעריכים כי לא פחות מ-70% מהשריפות הללו אירעו בשל הצתות - בסך הכול מדובר ביותר מ-700 מקרים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת