הכתובות ביד ושם: "בשביל הפרסום"

המשטרה חושדת כי 4 צעירים חרדים, 2 מהם קטינים, הם אלה שריססו את כתובות הנאצה ביד ושם, בגבעת התחמושת ובאנדרטת הזיכרון בבקעת הירדן. "אחרי האנדרטה בבקעה הם לא ראו שהם לא מקבלים מספיק פרסום - אז הם עברו ליד ושם", אומרים במשטרה. החשודים מכחישים את החשדות נגדם

המשטרה עצרה ארבעה צעירים חרדיים המשתייכים לפלג "נטורי קרתא" בחשד שהם אלו שריססו את כתובות הנאצה ביד ושם, בגבעת התחמושת ובאנדרטה בבקעת הירדן. על פי החשד הארבעה פעלו לראשונה כבר בחודש אפריל - אז הופיעו הכתובות בבקעת הירדן ובגבעת התחמושת, שם נכתב בין השאר "גינתר גראס צדק".

כשהופיעו הכתובות שהודו להיטלר באתר ההנצחה "יד ושם" הבינו במשטרה שיש חוט מקשר בין האירועים, וכי מאחוריהם עומדת ככל הנראה קבוצה מאורגנת ומתוכננת, והחקירה שינתה כיוון. "כשהם ראו שאחרי האנדרטה בבקעה הם לא מקבלים מספיק פרסום - אז הם עברו ליד ושם", אומר ניצב עמוס יעקב, מפקד מחוז ש"י במשטרה. "ביד ושם הם קיבלו את הפרסום שהם רצו לקבל".

החשודים הם תושבי ירושלים, בני ברק ואשדוד. שניים מהם קטינים, והשניים הנוספים בשנות ה-20 לחייהם. בבתיהם נמצאו תרסיסי צבע ליד חומרי תעמולה נגד מדינת ישראל ודגלי אש"פ. המשטרה טוענת כי החשודים הודו במעשים ואף ערכו שחזור.

"המשטרה לא מבינה את הסיטואציה"

עורכי הדין של החשודים מכישים את החשדות. עו"ד שמשון חן אמר לחדשות 2 כי "החשוד באשדוד הוא לא אדם חרדי, הוא אדם מסורתי ולא שייך לשום כת". הסניגור המשיך: "לא נמצאו אצלו חפצים בבית, שום תרסיסים, הדבר היחיד שנלקח ממנו זה המחשב הנייד שלו, אבא שלו חבר ליכוד ואחיו התגייס ליחידה מיוחדת בצבא".

"החשוד מכחיש כל קשר לעניין ושוחרר למעצר בית - קשרו אותו בגלל מעשה שטות. הוא שלח מסרון של 'כל הכבוד' אחרי אחד האירועים, כעת לעשות אותו סיקריק או עוכר ישראל זה מרחק גדול", הוסיף עו"ד חן.

עו"ד יאיר נהוראי, פרקליטו של חשוד אחר, אחד הקטינים, אומר כי מדובר בחוסר הבנה של המשטרה את הסיטואציה. אך במשטרה לא מתרשמים מהאשמות הפרקליטים ומעריכים כי המעצרים הם רק ההתחלה, ואם יש אנשים נוספים שסייעו להם לבצע את הפעולות המכוערות במקום החשוב כל כך לכל יהודי - הם ייתפסו וייענשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת