נעצרו חשודים בריסוס כתובות הנאצה ביד ושם

חקירה מאומצת של המשטרה הובילה למעצר של 3 צעירים, החשודים שריססו את כתובות הנאצה ביד ושם. השלושה הודו בחקירתם גם בביצוע הגרפיטי בגבעת התחמושת ובאתר ההנצחה בבקעת הירדן. יו"ר יד ושם: חשוב היה שנדע מה זהותם

כתובת הנאצה ביד ושם, ארכיון (חדשות 2)

נמצא החוט המקשר בין שלושה מקרים של ריסוס כתובות נאצה על אתרי מורשת וזיכרון בתקופה האחרונה? משטרת יהודה ושומרון עצרו הלילה שלושה צעירים חרדים, בחשד שהם אלו שריססו את כתובות הנאצה ביד ושם.

לאחר חקירה מאומצת של המשטרה, הצליחו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז יהודה ושומרון לעלות על עקבות החשודים. השלושה, תושבי ירושלים בני 18, 26 ו-27, הודו בחקירתם במעשים וקשרו עצמם גם לריסוס כתובות הגרפיטי בגבעת התחמושת ובאנדרטאות בבקעת הירדן.

במהלך המעצרים בוצעו חיפושים בדירות החשודים ונתפס חומר רב בגנות הציונות ומדינת ישראל, וכן דגלים פלסטינים ותרסיסי צבע. בנוסף, התגלו במחשביהם חומרים החשודים כדברי הסתה שונים. בשעות הצהריים יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

יושב ראש יד ושם אבנר שלו מרוצה ממעצר החשודים. "אנו שמחים שהמשטרה עשתה עבודה מהירה ויעילה", אמר שלו. "אני סבור שחשוב היה שנדע מה זהותם של מרססי הכתובות". גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בירך את לכידתם. "יש למצות עמם את הדין במהירות ולהעביר מסר ברור של אפס סובלנות לכל ביטוי של אלימות, גזענות וונדליזם", הדגיש ברקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת