המשטרה חוקרת את ההפגנה: "שוטר שתועד באלימות - יטופל"

במשטרת תל אביב מודים הערב שהופתעו מכמות האנשים שהגיעו אמש להפגנת המחאה הסוערת במרכז העיר, ופתחו בתחקיר האירוע עקב הטענות הנרחבות על אלימות קשה של השוטרים. לדברי קצין בכיר, "מי שתועד מתנהג באלימות מופרזת יטופל משמעית"

המשטרה מודה לראשונה באלימות אנשיה בהפגנת המחאה אמש? משטרת תל אביב פתחה בתחקיר ההפגנה במרכז העיר, בה נעצרו עשרות אנשים - שכבר שוחררו אחר הצהריים.

לדברי קצין בכיר, במשטרה בוחנים את כל הסרטונים והתמונות שהגיעו מההפגנה, אלה שצילמו העיתונאים, המפגינים וגם הצילומים מטעם המשטרה, ושוטר שתועד בבירור משתמש באלימות מופרזת - יטופל משמעתית.

מוקדם יותר היום אמר מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יורם אוחיון, ש"אלימות משטרתית זה מונח שלא קיים בלקסיקון שלנו. אין שינוי מדיניות בכל הנוגע להתמודדות עם המחאה".

עצורי ההפגנה שוחררו בתנאים מגבילים

מוקדם יותר היום, לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצר החשודים בהתפרעות אמש בהפגנת המחאה הסוערת בתל אביב, קבע בית משפט השלום בתל אביב שיש לשחרר את כל העצורים. חלקם שוחררו בתנאים מגבילים ועליהם להישאר באזור מגוריהם.

"לא היה צורך להביאם ולבקש להאריך את מעצרם עד תום ההליכים", תקף השופט את המשטרה. "לא מצאתי שעובדות כתב האישום מעידות על המסוכנות של הצעירים בעוצמה המצדיקה מעצרם של אלה".

לאור זאת, הורה השופט על שחרור העצורים בתנאי של ערבות עצמית בסך 1,500 שקלים. כמו כן, נאסר עליהם לקחת חלק בהפגנה בלתי חוקית.

"הורידו אנשים לרצפה עם ברך בתוך הראש, בעטו להם במפשעה", אמר אחד המשוחררים בתום הדיון. "הייתה אלימות קיצונית. השיטה שלהם זה הפרד ומשול. המחאה של כולנו, תפתחו את העיניים. בכל העולם מתעוררים ללא קשר מי אתה ומאיפה". אחר הוסיף, "אני מאמין שהמשטרה כבר נגדנו, מהפכה לא תהיה שקטה. כדאי שביבי יתעורר, כולם שם שכחו שהם אמורים לעבוד בשבילנו".

אחד הצלמים בהפגנה שנעצר גם הוא אמר: "שלמה קראוס לא הכה אף אחד, אני בכלל צילמתי. כולם חטפו מכות, היה שם כאוס. למשטרה לא הייתה יכולת להתמודד, ההמון התנהג כמו המון. אולי בודדים זוהו כמתפרעים. המעצר חיזק אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת