כל העצורים מהפגנת המחאה בתל אביב שוחררו

לאחר לילה ארוך במעצר, שיחרר הערב שופט בית משפט השלום בתל אביב את עשרות העצורים מהפגנת המחאה הסוערת אמש. "לא היה צורך להביאם ולבקש להאריך את מעצרם עד תום ההליכים", אמר השופט לנציגי המשטרה. המפגינים ששוחררו: "הייתה אלימות קיצונית. השיטה שלהם זה הפרד ומשול"

סערת המחאה: לאחר שהמשטרה ביקשה בצהריים להאריך את מעצר החשודים בהתפרעות אמש בהפגנת המחאה הסוערת בתל אביב, קבע בית משפט השלום בתל אביב שיש לשחרר את כל העצורים.

"לא היה צורך להביאם ולבקש להאריך את מעצרם עד תום ההליכים", תקף השופט את המשטרה. "לא מצאתי שעובדות כתב האישום מעידות על המסוכנות של הצעירים בעוצמה המצדיקה מעצרם של אלה".

לאור זאת, הורה השופט על שחרור העצורים בתנאי של ערבות עצמית בסך 1,500 שקלים. כמו כן, נאסר עליהם לקחת חלק בהפגנה בלתי חוקית.

"הורידו אנשים לרצפה עם ברך בתוך הראש, בעטו להם במפשעה", אמר אחד המשוחררים בתום הדיון. "הייתה אלימות קיצונית. השיטה שלהם זה הפרד ומשול. המחאה של כולנו, תפתחו את העיניים. בכל העולם מתעוררים ללא קשר מי אתה ומאיפה".

אחר הוסיף, "אני מאמין שהמשטרה כבר נגדנו, מהפכה לא תהיה שקטה. כדאי שביבי יתעורר, כולם שם שכחו שהם אמורים לעבוד בשבילנו".

אחד הצלמים בהפגנה שנעצר גם הוא אמר: "שלמה קראוס לא הכה אף אחד, אני בכלל צילמתי. כולם חטפו מכות, היה שם כאוס. למשטרה לא הייתה יכולת להתמודד, ההמון התנהג כמו המון. אולי בודדים זוהו כמתפרעים. המעצר חיזק אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת