"מזרחי הונה ב-48 מיליון שקלים"

בית המשפט האריך ב-5 ימים את מעצרו של ערן מזרחי, מנהל ההשקעות מסביון, החשוד שהונה עשרות משקיעים בסכום כולל של 48 מיליון שקלים. ביום שני יוגש נגדו כתב אישום חמור, אם יורשע הוא צפוי להישלח לשנות מאסר ארוכות

ערן מזרחי. ארכיון (חדשות 2)

ערן מזרחי, מנהל ההשקעות מסביון החשוד בהונאת עשרות משקיעים בעשרות מיליוני שקלים יישאר במעצר חמישה ימים נוספים, כך קבע היום בית משפט השלום בתל אביב. במהלך דיון המעצר הצהירה המשטרה כי בכוונתה להגיש נגד מזרחי כתב אישום ביום שני הקרוב לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

כתב האישום נגד מזרחי צפוי לכלול עבירות של מירמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. במידה ויורשע בדין, צפוי מזרחי לרצות שנות מאסר ארוכות. עוד התברר מהדיון היום כי מזרחי חשוד במרמה בהיקף של כ-48 מיליון שקל, והדבר נאמר באופן מפורש על ידי השופט אביחי דורון.

השופט כתב בהחלטתו על הארכת המעצר של מזרחי - עד הגשת כתב האישום נגדו, כי "אף שהצהרת התובע אינה חזות הכול, לא ניתן לשחרר את מזרחי ממעצר, בין משום מסוכנותו ובין משום החשש משיבוש מהלכי משפט".

במשטרה חוששים: מזרחי יימלט לחו"ל

במשטרה הביעו חשש שמזרחי ינסה להימלט לחו"ל בשעה שעדיין לא ברור איפה נמצאים כל כספיו ורכושו. מזרחי, בעליה של חברת סטידל השקעות ופיננסים, גייס בשנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים מעשרות לקוחות שונים, תוך שהוא מתחייב להשקעות בשוק המט"ח ומבטיח תשואות גבוהות מאוד למשקיעים.

לדברי המשטרה, "כל העת, על-פי החשד, הציג מזרחי למשקיעים מצגי שווא, לפיהם השקעותיהם מניבות רווחים משמעותיים, תוך הצגת נתונים כוזבים, על גבי מסמכים רשמיים של החברה שבבעלותו, ביחס למצב היתרה בחשבונותיהם, ובכך שכנע אותם להשקיע סכומי כסף נוספים וגרם למשקיעים נוספים להעביר אליו כסף להשקעה".

עוד נטען כי חלק ניכר מהכסף הועבר לחו"ל וחלק ניכר ממנו כלל לא הושקע. לדברי המשטרה, מזרחי הפסיד את מרבית כספם של המשקיעים, ולפי החשד אף עשה שימוש בכסף לצרכיו הפרטיים, לרבות רכישת נכסים, מכוניות השייכות לו ולאביו, נסיעות משפחתיות לחו"ל ועוד".

"על-מנת לשרוד ו'להתגלגל' ולא לחשוף את האמת, העביר מזרחי כספים מחשבון של משקיע אחד לאחר, כדי להיענות למבקשים למשוך חלקים מהקרן ורווחים", טענו במשטרה. "בכך, ככול שחלף הזמן, העצים את הנזק". נציג המשטרה ציין גם כי ישנם משקיעים נוספים שנפגעו ממעשיו של מזרחי, וטרם הגיעו להתלונן.

במקביל להליכים הפליליים נגד מזרחי, מתנהלים נגדו הליכים אזרחיים, במטרה לשים את היד על כספי הגניבה לכאורה, ולהחזירם לקורבנותיו של מנהל ההשקעות. ככונסי נכסים זמניים לנכסיו של מזרחי, מונו עו"ד איתן ארז ואת רו"ח דוד הלדנברג. גם כנגד רעייתו של מזרחי מתנהל הליך של פשיטת רגל.

מזרחי נעצר לראשונה על ידי המשטרה ב-30 במאי. לאחר מעצרו, תיאר א', אחד מקורבנותיו של מזרחי כיצד, לכאורה, הפיל מזרחי את קורבנותיו התמימים בפח. "ערן נראה רגוע ואמין. בחור צנום שמדבר בשקט... ילד טוב כזה. ערן אמר שיש לו שיטת השקעות ושהוא עוסק שנים בתחום וגם בני משפחה שלו שמו כסף אצלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת