נחשפה הונאת הדלק הגדולה בישראל

תשעה חשודים מענף הדלק בישראל נעצרו בחשד להפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליארדי שקלים - כך הותר הבוקר לפרסום. בכך הם "עקצו" את רשות המסים בסכום כולל של 600 מיליון שקלים. בחיפוש בביתם נמצא כסף מזומן רב ומסמכים. רשות המסים: "הפרשה הגדולה ביותר שנחשפה בישראל". בצהריים הם יובאו להארכת מעצרם

הונאת ענק בענף הדלק (AP)

חוקרי רשות המסים עצרו הבוקר בשיתוף משטרת ישראל תשעה חשודים מענף הדלק בישראל בחשד להפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות בהיקף של 3.5 מיליארד שקלים, זאת כדי להתחמק מתשלום מע"מ.

ברשות המסים ציינו כי מדובר בפרשה בעלת ההיקף הכספי הגדול ביותר שנחקרה אי פעם בישראל. המע"מ בגין העסקאות שלא שולם עומד על סכום של 600 מיליון שקלים.

עשרות מחוקרי רשות המסים, ובלשי משטרה הגיעו הבוקר לבתי החשודים, לבתי העסק שלהם ולמשרדיהם, ערכו חיפושים, לקחו אלפי מסמכים, מחשבים וכן מצאו מאות אלפי שקלים במזומן.

"הפיצו חשבוניות מס פיקטיביות"

על פי החשד, שני סוחרי הדלק, אחד מהצפון והאחר מהדרום, קשרו קשר על מנת להונות את רשות המסים באמצעות מערך של חברות ואנשי קש, שמטרתם הפצת חשבוניות מס פיקטיביות לחברות שבבעלותם ובשליטתם, במטרה "לממן" את תשלומי המע"מ עליהם היה לשלם עבור מרכיב הבלו במחיר הדלק. בכך הם עברו לכאורה על חוק האיסור על הלבנת הון.

החשודים יובאו בצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת