הלילה: חזיז הושלך לעבר פאב בדרום תל אביב

האלימות נגד זרים נמשכת: אדם אחד נפגע קל מכוויות לאחר שחזיז הושלך הלילה לעבר פאב שבו נוהגים לשהות נתינים זרים מאריתריאה. המקום הותקף כבר לפני כחודש, בעת הפגנה אלימה נגד מסתננים שהתרחשה במקום. "איך אפשר להמשיך ככה? אני בן אדם ישר, עובד, לא מפריע למדינה ולאף אחד", אמר בעל המקום

מעשי ההתנכלות נגד המסתננים האפריקנים לא פוסקים: אדם נפגע קל מכוויות לאחר שחזיז הושלך לעבר פאב ברחוב האצ"ל שבדרום תל אביב. במקום נוהגים לשהות בדרך כלל נתינים זרים מאריתריאה. על פי עדויות, למקום נגרם נזק קל. עוד נמסר, כי המקום כבר נפל קורבן להתקפה מצד גורמים אלימים לפני כחודש, בעת ההפגנה האלימה נגד הימצאותם של המסתננים האפריקנים בשכונות דרום העיר.

המקרה אירע אמש, בפאב ברחוב האצ"ל שבדרום תל אביב שאותו נוהגים לפקוד נתינים זרים מארצות אפריקה. על פי העדויות, סמוך לחצות הגיעו אלמונים למקום והשליכו חזיז לתוכו. בעל הפאב "אפריקה קורנר" בשכונת התקווה, אמיני טקלה, סיפר בריאיון לגלי צה"ל שהבחין בזורקי החזיז מגיעים על גבי אופנוע בסביבות השעה 23:00. "ארבעה אנשים בני 20 ומשהו באו עם שני אופנועים וזרקו חזיז לתוך המקום", סיפר זגטה. "בן אדם אחד נפגע בבטן והחנות נהרסה".

"הפצוע פחד ללכת לבית החולים כי אין לו כסף"

מהפיצוץ נפגע קל אדם אחד, שככל הנראה סבל מכוויות, וטופל על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ובסריקות אחר החשודים במעשה.

טקלה מעיד שלא מדובר בפעם הראשונה. "כל הזמן יש אצלנו בלגן, אבל זו פעם ראשונה שיש חזיז", אמר. "הפצוע פחד ללכת לבית חולים כי אין לו כסף לאשפוז". בעקבות ההרס שנוצר במקום, הוא יישאר סגור בימים הקרובים. "אני לא יכול לפתוח את המקום עכשיו, זו תקופה מסוכנת. איך אפשר להמשיך ככה? אני בן אדם ישר, עובד, לא מפריע למדינה ולאף אחד".

הלילה: טיסה ראשונה להשבת מסתננים לדרום סודן

מטוס ראשון של מסתננים מדרום סודן ימריא היום מישראל במסגרת מבצע הגירוש. על המטוס, שייצא מנתבג לג'ובה בירת דרום סודן בשעות הלילה, יהיו 120 אזרחי דרום סודן שבית המשפט קבע שניתן להחזירם לארצם.

במשרד הפנים אומרים כי כל האזרחים שיהיו על הטיסה עושים זאת מרצונם החופשי. בשבועות הקרובים צפויות לצאת מישראל טיסות דומות נוספות.

אמש נערך אירוע פרידה מאזרחי דרום-סודן בגן לווינסקי שבדרום תל-אביב שבו גם נאסף כסף עבורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת