חשד: נער מארגון להב"ה תקף מורה באגרופים לעיני התלמידים בכיתה

המשטרה עצרה תלמיד בן 16 לאחר שהכה את המורה שלו באגרופים עד שהתמוטט מעוצמת המכה. המחנך סיפר כי גם לאחר שנשכב על הרצפה המשיך הנער לבעוט בו. הצעיר, פעיל להב"ה שנעצר בחשד לתקיפת שוטרים בחודש שעבר, הודה במעשים

חשד לאלימות בכיתה. אילוסטרציה (פלאש 90 , נתי שוחט)

נער כבן 16 ממרכז הארץ נעצר היום (רביעי) בחשד שתקף מורה לעיני התלמידים בכיתה. בהמשך היום יובא הנער, פעיל ארגון להב"ה, לבית המשפט, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת שוטרי תחנת פתח תקווה עולה כי במהלך שיעור נגרות בבית הספר ניגש התלמיד למורה והכה אותו עם אגרוף בבטנו, עד שזה התמוטט על הרצפה.

המורה סיפר כי גם לאחר שנשכב על הארץ מעוצמת המכה לא הרפה הנער, והמשיך לבעוט בו. בעקבות התלונה שהגיש המחנך נעצר הקטין. בחקירתו הודה במיוחס לו והסביר כי "נמאס לו מהשיעור".

לא מדובר בהסתבכות הראשונה של הנער עם שלטונות החוק. במשטרה מציינים כי בחודש שעבר הוא נעצר יחד עם מספר צעירים נוספים בחשד לתקיפת שוטרים, שביקשו לבדוק חומר הסברה שחילק יחד עם חבריו.

יו"ר ארגון המורים: "לא מטפלים בתלמידים האלימים כדי לא לפגוע בשם בית הספר"

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר על התקרית: "זוהי דוגמא נוספת לאלימות הקיימת בבתי הספר ואשר אינה מטופלת כראוי, אם בכלל, לא ע"י משרד החינוך ולא ע"י המעסיקים. תלמידים אלימים ממשיכים להסתובב בין כותלי ביה"ס ובמקרים רבים לא מטפלים בהם ולא מרחיקים אותם מחשש לשמו הטוב של ביה"ס".

"לצערי, אירועים כאלה ממשיכים לטאטא מתחת לשטיח ומאידך, מעצימים את ה"ישראבלוף" של בחינות הבגרות, האבחונים וההקלות למיניהם, אשר בסופו של דבר גורמים לזילות מערכת החינוך מצד התלמידים וזו באה לידי ביטוי גם באלימות מילולית ופיזית הולכת ומחריפה".

"על משרד החינוך להבין, אחת ולתמיד, שהתלמיד אינו לקוח ואינו עומד במרכז, ואם ימשיך לפעול לאור גישה זו, שלא יתפלא אם מעשי האלימות יתרבו ואף יחריפו .ארגון המורים מגנה מעשה אלימות זה ואלימות באשר היא וימשיך להיאבק כנגד תופעה זו, כפי שעשה עד כה, גם בדיעבד גם באמצעות פעילות מניעתית".

בהכנת הכתבה השתתפה דפנה ליאל